А яке тонування у Вас?

15.10.2012

А яке тонування у Вас?
На кожному другому автомобілі присутнє тонування стекол, найчастіше автомобіль продається дилером спочатку з базовим затемненням, але ж хто буде сперечатися, що більш темне тонування прикрашає машину. Але в цьому питанні головне не переборщити, адже ступінь світлопроникнення стекол перевіряють співробітники ДАІ.
 
У Європі Закон про тонування існує і функціонує вже досить довгий час. Суворо забороняється тонувати вітрове скло, а також перевищувати допустиме світлопроникнення бічних.
 
Хоч в Україні Закон про тонування прийняли не вчора, «полювання» інспекторів ДАІ за тонованими машинами було ослаблене. Але багато автолюбителів відзначають, що контроль відновився знову. У зв'язку з цим, пропонуємо Вам згадати або ознайомитися з основними складовими заборони на темне тонування.
 
Відповідно до Закону України ДСТУ 5727-88 регулює ступінь затемнення стекол автомобіля, світлопроникнення повинне бути не менше:
 
• 75% - для вітрових стекол;
 
• 70% - для стекол, що не є вітровими.
 
 
Для автомобілів на верхній частині лобового скла допускається лише прозора кольорова плівка, а для автобусів дозволяються занавіски на бокових вікнах.
Рівень світлопроникнення вимірюється тауметром. Прилад працює від електричного прикурювача, але для правильних показань необхідно дотримуватися певних умов: температура повітря - 20 ± 5 ° С, тиск - 80-106 кПа, відносна вологість повітря - 60 ± 20%.
 
По-хорошому, інспектора ДАІ не мають права у Вас при зупинці перевіряти тонування. Відповідно до Закону, співробітник ДАІ перевіряє тонування на стаціонарному посту, де є мобільна лабораторія.
 
Права водія
 
Якщо Ви сумніваєтеся в отриманих результатах вимірювання, маєте право протягом 10-ти робочих днів написати скаргу в те відділення ДАІ, де проходили контроль. З Вами повинні зв'язатися і призначити додатковий вимір іншим приладом.
 
Перевіряють Вас, перевірте і Ви. Дізнайтеся, а чи є у перевіряючого Вас інспектора Гаї при собі необхідні супровідні документи на тауметр - це Ваше законне право.
 
 
←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини