Вам регрес!

24.10.2012

Вам регрес!
Поняття «регрес» має кілька значень, але у страхуванні це означає право зворотної вимоги страховика до особи, відповідальної за заподіяння шкоди, страховик отримує право на регрес тільки після виплати страхового відшкодування і тільки в розмірі своєї виплати.
 
Серед страховиків, існує два види регресних позовів.
 
Перший вид регресного позову.
 
Регресні позови досить часто виникають по Автоцивілці (ОСЦПВ), і регулюються Законом «Про страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
 
Для виникнення регресного позову може бути ряд чинників. Причиною може стати неповідомлення страховика про ДТП, що сталося в позначені терміни, експлуатація автомобіля в неналежному технічному стані, відмова на проходження медичної експертизи на наявність алкоголю чи наркотичних речовин в крові. Але все таки однією з найпопулярніших причин отримання регресного позову є факт приховування з місця ДТП.
 
Слід також зазначити, що особа, яка не виконала ряд правил ОСЦПВ, незалежно від регресу отримує підвищувальний коефіцієнт при наступній пролонгації полісу Автоцивілки.
 
Другий вид регресного позову.
 
В даному випадку регрес адресується незастрахованій особі, яка завдала матеріальної шкоди застрахованому автомобілю.
Що потрібно знати про регрес?
 
Регресний позов може бути лише в тому випадку, якщо офіційно встановлений винуватець  ДТП. У цьому питанні слід, пам'ятати, що вину встановити може тільки суд, але ніяк не органи ДАІ. Тому регрес, заснований лише на довідці ДАІ - неправомірно. Але, якщо є рішення суду, уникнути позову не вдасться.
Є регрес, як пом'якшити «удар»?
 
Якщо трапилася дана неприємність, не уникайте судового засідання, оскільки це Ваш шанс обіграти справу на свою користь.
До прикладу, Ви маєте право вимагати призначення додаткових експертиз по сумі збитків і обставинам ДТП.
 
Який може бути позитивний результат судового засідання?
 
В ході судового розгляду, Ви можете довести свою невинність або обопільну вину учасників ДТП. Як правило, у другому випадку суд виносить рішення, що кожен з учасників ДТП ремонтує власну машину самостійно.
 
Як бути якщо суд все ж встановив провину?
 
Доведеться погасити зобов'язання, але Ви можете зробити запит на страхову компанію для надання розстрочення оплати. Безумовно, дана практика не в кожній страховій компанії, але поцікавитися Ви завжди можете.
 
Дотримуйтесь правил дорожнього руху і дистанцію на світлофорах, можливо, це основна можливість уникнути регресу.
←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини