Франшиза - підводні камені при оформленні страхових полісів

05.08.2011

Франшиза - підводні камені при оформленні страхових полісів

Прийнято вважати, що купуючи страховий поліс, ви забезпечуєте себе матеріальною підтримкою в разі аварії на дорозі. Однак, навіть найбільш продумані страховки можуть містити підводні камені, про які краще дізнатися заздалегідь.

Так, франшиза - це найбільш неприємний момент будь-якої страховки.

Франшиза - це частина збитків, що власник автомобіля сплачує самостійно, незалежно від розміру страховки і страхової компанії. Зазвичай франшиза встановлюється як відсоток від страхової суми або як певна сума. Франшиза може бути в будь-якому полісі, хоча якщо існує ризик частих дрібних пошкоджень автомобіля, тоді у франшизі немає особливого сенсу - адже клієнтові доведеться самостійно оплачувати ремонт, так що страховий поліс йому взагалі не потрібен.

Але, при цьому страховка з франшизою коштує дешевше, тому часто власники машин обирають саме такий тип поліса. До речі, страховка з франшизою спонукає водія бути акуратним на дорозі - адже за пошкодження, які будуть менше суми франшизи, йому доведеться платити самостійно.

Крім того, з франшизою простіше оформляти документи при невеликих аваріях, оскільки зазвичай для того щоб отримати гроші на дрібний ремонт, на зразок пари подряпин на корпусі, доводиться витратити кілька днів на страхову компанію.

Франшиза майже не відчутна при глобальних аваріях. Наприклад, ваша страхова сума становить 10 000 гривень. При цьому відсоток франшизи - 5%. У цьому випадку при кожній аварії сума виплат від страхової компанії буде зменшена на 5% від загальної страхової суми, тобто ви отримаєте на 500 гривень менше. Якщо витрати на ремонт складають, наприклад, 5 000 гривень, то 4 500 гривень вам виплачує страховик, а решту доведеться викласти зі своєї кишені.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини