Ліцензія на страхування

30.10.2012

Ліцензія на страхування
Для початку розберемося, що ж таке ліцензія на страхування?
 
Ліцензія на страхування - документ державного зразка, який засвідчує право фінансової установи здійснювати страхову діяльність з конкретного виду страхування протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.
 
Державний нагляд за страховою діяльністю на території України здійснюється Комітетом у справах нагляду за страховою діяльністю, що діє відповідно до Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Основними функціями вказаного Комітету є:
 
1) ведення єдиного державного реєстру страховиків;
 
2) видача ліцензій на проведення страхової діяльності;
 
3) контроль за платоспроможністю страховиків щодо виконання інших страхових зобов'язань перед страхувальниками;
 
4) встановлення правил формування, розміщення та обліку страхових резервів;
 
5) розроблення нормативних та методичних документів з питань страхової діяльності;
 
6) узагальнення практики страхової діяльності, розробка та надання в установленому порядку пропозицій щодо розвитку і вдосконалення законодавства України про страхову діяльність;
 
7) участь у здійсненні заходів щодо підвищення кваліфікації кадрів для страхової діяльності.
 
Ліцензування страхових операцій страховиків, які здійснюють свою діяльність, на території України, має обов'язковий характер і здійснюється Комітетом у справах нагляду за страховою діяльністю в Україні.
 
 
Необхідною умовою для отримання ліцензії є наявність у страхової організації повністю оплаченого до початку діяльності статутного капіталу.
 
Після отримання відповідної ліцензії в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України страховик має право здійснювати страхову діяльність на всій території України.
 
Але для коректної роботи, страхова компанія зобов'язана дотримувати всі правила взаємодії зі страхувальниками. В іншому випадку, Комітет у справах нагляду за страховою діяльністю має право:
 
• проводити не частіше одного разу на рік перевірку на предмет дотримання страховиками законодавства України про страхову діяльність і достовірність їх звітності за показниками, що характеризує виконання договорів страхування, призначати проведення за рахунок страховика додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора;
 
• при виявленні порушень страховиками вимог законодавства України про страхову діяльність видавати їм розпорядження про їх усунення, а у разі невиконання приписів зупиняти або обмежувати дію ліцензій цих страховиків до усунення виявлених порушень або приймати рішення про відкликання ліцензій та виключення з державного реєстру страховиків. Спори про відкликання ліцензії розглядає суд або арбітражний суд;
 
• звертатися до арбітражного суду з позовом про скасування державної реєстрації страховика як суб'єкта підприємницької діяльності.
 
Якщо в страховій компанії, в якій Ви обслуговуєтесь, почалися проблеми з ліцензією, панікувати не варто. Перше, що потрібно зробити - уточнити, ліцензія припинена або анульована.
 
Ліцензія припинена  Ліцензія анульована
Тимчасова заборона на здійснення страхової діяльності за певні порушення, після усунення яких, дія ліцензії страхової компанії може бути відновлено.  Страховикові забороняється провадити певний вид страхової діяльності, без права подальшого відновлення дії такої ліцензії, до моменту отримання ним нової ліцензії.
Результат: страхова компанія усуває порушення, які, на думку регулятора, перешкоджають здійсненню страховиком ліцензійного виду діяльності, та Держфінпослуг відновлює дію ліцензії. Турбуватися в такому випадку клієнтам страхової компанії не про що - хіба що компанія не може відновити дію ліцензії протягом тривалого часу, і побудована вона з кричущими порушеннями - у вигляді фінансової піраміди, коли гроші в якості відшкодувань за страховими випадками йдуть від нових продажів полісів.  Результат: компанія, чию ліцензію анулювали, не зможе укладати нові договори страхування і вносити зміни в діючі договори. «Однак зобов'язання такої компанії за укладеними раніше договорами не припиняються, тобто виплати страхових відшкодувань повинні проводитися в повному обсязі, в тому числі за рахунок резервних фондів страховика. Інше питання, чи зможе компанія провадити ці виплати, і чи не пов'язане відкликання ліцензії з її незадовільним фінансовим станом? Якщо після анулювання ліцензії страхова компанія не ініціювала отримання нової ліцензії, страхувальник має право вимагати у страхової компанії розірвання договору страхування у зв'язку з істотною зміною обставин (ст. 652 ЦК України), з обов'язковим зазначенням наслідків такого розірвання, в тому числі, щодо повернення страхувальнику частини страхової премії. У разі незгоди страхової компанії на розірвання договору, страхувальник може звернутися із зазначеними вимогами до суду.
 
До будь сформованої ситуації, підходьте послідовно і грамотно, Закон на вашому боці.
 
←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини