Оформлення ДТП

30.10.2012

Оформлення ДТП
Про важливість підготовленості до певних подій, ми вже не раз говорили в наших статтях. ДТП - це саме та подія, яка змушує забути самі елементарні речі.
Як правило, перші 40 хвилин думки людини, що потрапила в аварію приблизно наступні: куди йти, що робити, куди дзвонити, куди платити?
 
Отже, можуть бути дві ситуації після ДТП: з тяжкими наслідками і без.
 
Перший випадок несприятливий результат ДТП: важко постраждалі, значний матеріальний збиток, або не дай Бог загиблі.
Документування подібного ДТП складається з безлічі документів.
 
«Довідка про ДТП» - документ формату А4, який містить дані про те, що трапилося ДТП (місце, час, дата, учасники ДТП, дані автомобіля ).
 
«Схема ДТП» - на папері-міліметрівці співробітник ДАІ позначає схему ДТП. Виглядає це приблизно так:
 
«Протокол огляду технічного стану транспорту», в даному випадку документ необхідний для перевірки технічного стану автомобіля.
«Акт медичного огляду на стан сп'яніння учасників ДТП» - напрямок Ви заповнюєте на місці ДТП. У напрямі Ви повинні дати відповідь, підтверджуєте чи медичний огляд на наявність алкоголю чи наркотичних елелементів в крові.
 
Також, обов'язково складається «Пояснення причетних до ДТП водіїв», «Свідчення свідків» і «Повідомлення про ДТП».
Якщо ДТП обійшлося без постраждалих людей, і не тягне серйозних наслідків оформлення ДТП проходить значно швидше і простіше, але, тим не менш «папери» не менше.
 
Обов'язково заповнюється «Схема ДТП», «Пояснення учасників і свідків ДТП», «Протокол про адміністративне правопорушення», «Оповіщення про ДТП» та «Опис механічних пошкоджень, отриманих транспортними засобами в результаті ДТП». Останній документ повинен містити інформацію про пошкодження автомобіля, причому в подробицях, наприклад: ліва фара тріснула, пробитий радіатор, праве крило пом'яте з надривом металу і так далі.
Необхідно пам'ятати один важливий нюанс, всі вищеперелічені документи оформляються при безпосередній присутності або участі водіїв, окрім паперів пов'язаних з опитуванням свідків ДТП.
 
Після ДТП негайно займайтеся пошуком свідків і не забувайте викликати страхового комісара від Вашої страхової компанії.
До сумнівного щастюя, статистика показує, що 60% аварій порівняно несерйозні, і водії мають можливість за домовленістю розійтися «по хорошому». Якщо Ви домовилися з водієм оплатити йому ремонт пошкодженого елементу автомобіля, обов'язково беріть розписку.
 
Розписка повинна підтверджувати, що другий учасник ДТП (потерпілий) не має претензій до Вас ». В даному випадку формальність полягає лише в цифрах, вся інша інформація в розписці пишеться в довільній формі. Наводимо перелік необхідної інформації для розписки:
 
• ПІБ обох учасників ДТП;
 
• дата, час і місце ДТП;
 
• адреси прописки і проживання;
 
• марки, моделі та держномери автомобілів;
 
• опис пошкоджень машини постраждалої особи;
 
• сума відшкодованого збитку;
 
• особистий підпис потерпілого.
 
Ви повинні розуміти, що Ваша організованість і зібраність в подібних випадках необхідна саме в цю секунду, з цього, заповнюйте всі документи вкрай ретельно, другого шансу переписати не буде.
 

 

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини