Медичне страхування працівників та порядок його оподаткування

09.08.2011

Медичне страхування працівників та порядок його оподаткування

Успішна сучасна компанія повинна піклуватися не тільки про свій прибуток, але також і про свій персонал. І в категорію витрат відносять не тільки нарахування по заробітній платі, але також і витрати на організацію робочого і вільного часу працівників. Важливий пункт тут - це медичне страхування.

Навіть здорова людина не застрахована від раптової нежиті або більш серйозних захворювань.

Щоб хвороба не вивела з ладу весь робочий процес, роботодавець повинен подбати про медичну страховку свого персоналу. Крім того, страховка є своєрідним стимулом для працівників. Якщо про працівника піклується компанія, то і його віддача на благо компанії буде максимальною.

Лікування і профілактика хвороб, як вже зазначалося вище, це витрати на мотивацію. Тому в бухгалтерському обліку їх відносять до витрат на заробітну плату співробітників.Відповідно, розраховуючи податок на зарплату, варто включити в розгляд також медичне страхування персоналу.

Медична страховка в повному обсязі записується в той звітний період, під час якого вона була заключена, незалежно від фактичної виплати грошових коштів.

Зазвичай договір про страхування укладається на термін в один рік, проте витрати розподіляються по всіх звітних періодах - тобто на кожен місяць. При цьому всі кошти, виплачені за рік, записуються на перший місяць звітного періоду, а потім залишки списуються на наступні місяці.

Іноді договір про медичне страхування оформлюється на кожен місяць, тоді проблеми із списуванням коштів немає.

У бухгалтерському обліку існує ще одна практика: витрати на страхування вважають не як витрати на зарплату, а відносять до щомісячних премій. Незважаючи на те, що статті витрат практично ідентичні, у бухгалтерському звіті вони оформляються по-різному.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини