Чи можливо «підняти» агрострахування?

30.10.2012

Чи можливо «підняти» агрострахування?
У всьому світі сільському господарству виділяється величезна роль у побудові економіки держави, в низці правильної взаємодії держави з агрохолдингами завжди присутнє і страхування ризиків пов'язаних з аграрним сектором. На жаль, на сьогоднішній день українське агрострахування знаходиться в підвішеному стані.
 
Про 100%-тковій готовності в піднятті страхування сільськогосподарських ризиків говорити зарано, оскільки існує ціла низка проблем. По-перше, недосконалість законодавчої бази. Прийняття Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» є беззаперечним плюсом, але в новоспеченому Законі існують нечіткі позначення «правил гри» держави і приватних страховиків. Як наслідок - відсутність чіткої стратегії впровадження аграрного страхування, що саме по собі є проблемою. По-друге, не налагоджений взаємозв'язок аграрних компаній та страховиків, а якщо бути точнішими - недовіра страховикам. Для аграріїв на це є всі причини, так як криза не обійшла стороною жодну економічну галузь, а вже тим більше страхові компанії. У зв'язку з цим, на сьогоднішній день дуже мало страхових компаній, які в змозі виробляти повноцінні виплати.
Для прискорення розвитку аграрного страхування необхідна зацікавленість з боку держави та удосконалення роботи страхових компаній у напрямку страхування сільськогосподарських послуг. На сьогоднішній день, багато страховиків не в змозі запропонувати спеціалізовані програми страхування аграрних ризиків, природно деякі можуть похвалитися і якісними прозорими договорами.
 
Відносно виходу зі сформованої ситуації економісти розглядають різні світові моделі впровадження аграрного страхування, які можна застосувати в економічному середовищі України.
 
Для України актуальним буде розподіл найбільших повноважень держави та активна участь приватних страхових компаній. Дана стратегія дозволить чітко координувати і адмініструвати страхування аграрного сектору, при цьому ризики аграріїв будуть під надійним захистом.
 
Крім усього, досить гострою проблемою в Україні є брак кадрів галузі страхування сільськогосподарських ризиків.
 
Спеціаліст, який зміг би адекватно оцінювати ризики в аграрній галузі, повинен мати профільну освіту і регулярно проходити спеціалізовані тренінги. На тлі європейських країн, ситуація України з кадрами в аграрному секторі прирівнюється до колапсу. Адже грамотні фахівці 50% успішного бізнесу.
На нашу думку, необхідно впритул зайнятися підготовкою кадрів для страхування аграрних ризиків. Впровадити систему спеціалізованої освіти та проведення тренінгів підвищення кваліфікації. Рівень «кадрової» ситуації в Україні можна легко перевірити за допомогою інтернет-ресурсів для роботодавців, Ви не знайдете не єдиного резюме по професії пов'язаної зі страхуванням аграрного сектора.
 
Конкретно для компанії АСК «ІНГО-Україна» дане питання успішно вирішене. Кадрова політика нашої компанії дозволяє співробітникам компанії проходити тренінги з перепідготовки та підвищення рівня знань за допомогою регулярних семінарів.
 
Більш детальну інформацію про страхування сільськогосподарських ризиків, Ви можете знайти в нашому інтерв'ю для газети «Україна Бізнес Ревю».
←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини