За зйомку - в тюрму!

26.11.2012

За зйомку - в тюрму!
За останні роки водії навчилися відповідати іноді невиправданим діям співробітників ДАІ.
 
Перевищення повноважень, незнання своїх прав, хамство - ці характеристики, на жаль властиві посадовим особам України. До недавнього часу, вся ситуація залишалася як би не доведена, хоча кожен автолюбитель знав про, що говорить.
 
Спочатку в ужиток пішли відеокамери, а потім і відеореєстратори.
 
Сказати, що це стало популярним - нічого не сказати, почалася масова і неконтрольована відеозйомка посадових осіб. Варто відзначити, що там, де є недобросовісні інспектора, є й цілком професійні фахівці, і як кажуть «не варто всіх під одну гребінку».
 
Тому, на сьогоднішній день піднімається маса дебатів, в тому числі, ТВ-обговорень, чи варто вносити заборону на зйомку посадових осіб.
 
За словами Резнікова, згідно зі ст. 307 Цивільного кодексу людина має право вимагати, щоб його не записували на відеокамеру.
 
 
На думку заступника начальника УДАІ, якщо державтоінспектор вимагає, щоб його не знімали, а громадянин відмовляється припиняти відеозйомку, то інспектор має повне право скласти у відношенні такої людини протокол за ст. 185 КУпАП, покарання за який передбачено до 15 діб арешту в тюрмі.
 
Про це Володимир Резніков повідомив у своєму листі ще липні місяці поточного року у відповідь на інформаційний запит.
 
 
Адже ще зовсім недавно, керівництво ДАІ надавало офіційні відповіді, виходячи з яких, жоден закон України не забороняє знімати працівників ДАІ на відеокамеру. Про це також йдеться у листі Міністерства Юстиції України «Щодо можливості здійснювати відеозапис Спілкування з працівніком ДАІ МВС України", в якому, зазначено, що згідно ЗУ "Про доступ до публічної інформації», громадянин в будь-який незаборонений спосіб має право фіксувати дії співробітника міліції на власну відеокамеру.
 
Якщо абстрагуватися від усіх офіційних заяв, правильно буде залишити можливість відеозйомки, але лише у випадках, коли інспектор ДАІ починає вести себе некоректно. В інших випадках, зловживати не потрібно.
 
←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини