Позичальники отримали право вибору страхової компанії

29.08.2011

Позичальники отримали право вибору страхової компанії

Серпень 2011 поставив крапку в нав'язуванні банківськими структурами своїм позичальникам певних страхових компаній. Антимонопольний комітет України ухвалив, що страхування застав по іпотеці і автомобільних кредитах можливе не тільки в акредитованих банком страхових компаніях, а й у будь-яких інших.

Розгляд почалося ще восени 2010 року - тоді АМКУ офіційно почав відстоювати права позичальників. Відповідно до законодавства України кредитори не вправі нав'язувати вибір страхової компанії. Тим не менш, до недавніх пір багато банків вимагали надавати поліси акредитованих СК. Нібито тільки таким шляхом вони можуть убезпечити себе в разі пошкодження майна, що перебуває в заставі, і при неповерненні кредиту. Якщо клієнт сам вибирав СК, йому нараховували пені, штрафи і навіть підвищували відсотки по кредиту.

На сьогоднішній день банківські структури змогли домовитися з антимонопольним кабінетом. Підписані основні правила співпраці, які розширили права позичальників. Тепер споживачі самі можуть визначати, де купувати страхові поліси.

І ці домовленості вже вступили в силу. У серпні поточного року клієнти банків, які підписали правила, змогли самостійно вибирати страхову компанію. Однак у разі залучення неакредитованій СК, потрібен час на її банківську перевірку. У разі вибору акредитованого страховика процедура оформлення кредиту стає простіше, оскільки немає необхідності в оцінці ризиків. У разі якщо позичальник наполягає на страхуванні застави в сторонній компанії, він може подати пакет документів від імені страховика для проведення необхідної перевірки.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини