Де завгодно розмістити активи, сер?

09.09.2011

Де завгодно розмістити активи, сер?

Держфінпослуг України розробив нові вимоги до структури активів страхових компаній. Введення такого документу дозволить виключити неплатоспроможних страховиків.

Нещодавно Держфінпослуг Україна оприлюднив проект "Про обов'язкові критерії і нормативи, диверсифікованості та якості активів, якими представлені страхові резерви". Проект передбачає збереження норм, запропонованих у попередньому варіанті. Нововведенням став лише список інструментів диверсифікації, який комісія запропонувала збільшити.

Згідно з новим проектом, активи страхових компаній можна буде розміщувати в облігаціях та акціях іноземних емітентів (не більше 10% резервів), в іпотечні облігації та сертифікати (не більше 10%), в держоблігаціях (не більше 80%), в муніципальних облігаціях (не більше 10%), і в цінних металах (не більше 15%). Також пропонується дозволити інвестувати активи страхових компаній (не більше 30%) в іпотечне кредитування за рахунок покупки цінних паперів. Кредитний і суверенний рейтинги емітента для розміщення резервів у національній або іноземній валюті мають відповідати або бути вище рівня "A" по Fitch S & P і "A3" по Moody `s.

Держфінпослуг Україні вже не вперше намагається зробити проект, який повинен встановлювати структуру активів страховиків. Так, розпорядження Держфінпослуг від17.12.2004 № 3104 вже містив подібні норми. Але Київський апеляційний господарський суд його відмінив. Після цього свої страхові резерви компанії розміщували на свій розсуд. Новини Держфінпослуг у грудні 2008 також повідомляли про розробку проекту по диверсифікації. Але проект в результаті затверджений не був.

Новий проект Держфінпослуг допоможе розвитку страхування,адже страхові компанії давно чекають можливості розміщувати резерви в іноземній валюті через постійне її зростання.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини