Обережно «відпочинок»!

16.09.2011

Обережно «відпочинок»!

Відпочивати не тільки треба вміти, а й знати де краще провести свій черговий незабутній відпочинок. З досвіду страхування виїжджаючих за кордон українців, сміливо можна позначити і назвати найпопулярніші, і в той же час «багаті» на страхові випадки курорти.

Сезони відпусток, як правило, межують з «пляжним» і «гірськолижним» видами відпочинку. Улюблені місця киян, Єгипет, Туреччина, Болгарія, Хорватія, Франція, Австрія, Швейцарія. Однак, сезон сезону різниця. Досить часто страхувальники хочуть погрітися на сонечку взимку, а влітку - відправитися випробувати нові лижі. І в цьому випадку, вибирають не самі відомі стежки. Для засмаги по міцніше, вражень по яскравіше, примхи гурмани втихомирюють в Африці, Таїланді, Кореї, Китаї, Індніі. Відома фраза радянського поета-публіциста К.І. Чуковського «не ходіть діти в Африку гуляти» правдива, але якщо дотримуватися здорового глузду, дотримуватися елементарної обережності і захищати себе від всіляких напастей, в тому числі і за допомогою страховки, тоді фраза класика перебільшена.

Також, цікавий факт, досить часто звернення туристів збігаються по захворюванням і по країнах в яких вони відпочивають. Наприклад, за статистикою, від захворювання травної системи частіше наші одноплемінники страждають вТаїланді, Індії, Китаї, Єгипті, Туреччині, а травми пов'язані з ударами, розтягненнями трапляються в Швейцарії та Австрії. Застуди, нежить трапляються в таких країнах гірськолижного туризму, як Франція, Італія і Болгарія.

Але в країнах зарубіжжя підстерігають не тільки мігрені, переломи, алергія, опіки або навпаки, обмороження, а й несумлінні мешканці приймаючої туристів країни! Досить часто відбувається крадіжка документів і багажу туристів, що завдає не менше клопоту, ніж недуга. Через це, необхідно зберігати пильність навіть в самих райських куточках планети.

Ще один важливий момент, який стосується настання страхових ризиків, це вік подорожуючого. Ось вже дійсно, хто як ... а найбільше схильні до захворювань діти і літні люди. Дітки до року, і літні люди від 70 років, відносяться до підвищеної групи ризику. Вони частіше страждають від різкої зміни клімату, дивовижних комах яких на батьківщині впринципі не зустрінеш навіть при великому бажанні, і сонце їх нешкодує, дуже часто наступають теплові удари.

Виходячи з вищесказаного, радимо уважніше ставитися до себе. Не варто зловживати незвичною їжею і напоями, хоча міцними напоями, навіть звичними, зловживати теж не варто. І нехай це буде краще понад обережність, ніж легковажне нехтування. Причому, завжди потрібно думати «а що якщо ...». Не забувайте, що в чужій країні, прав і захисту у Вас менше.

Необхідно уважно підходити до вибору страховки. Це не просто «папірець для посольства», це документ-гарант, про який Ви згадаєте в нелегку хвилину на відпочинку.

Медичну страховку потрібно купувати, насамперед виходячи з країни відпочинку. Як зазначила спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна» Ірина Васильєва, найдорожче лікування - в США, Канаді, за ними слідує Японія, потім Австралія, Нова Зеландія, Перу, Уругвай, де страхова сума 50 000$. Така страхова сума виправдана, оскільки, в цих країнах тільки за одну консультацію у лікаря можна заплатити від 1 тисячі доларів. Для Європи рекомендована страхова сума 30 000 €. Що стосується відпочинку в Єгипті, Індії, Йорданії, Таїланді, Конго, Кореї, Марокко, Туреччини, Шрі Ланці та інших країн, прийнятна сума покриття 15 000 $, логічно, що і платіж за страховку буде значно менший.

Також, хочемо зазначити, що особливості відпочинку, краще обговорювати зі своїм менеджером у страховій компанії. Під особливостями мається на увазі, екстремальний відпочинок, котрий також як і вік, підпадає в підвищену групу ризику. Якщо Ви не бажаєте банально провести відпочинок у горизонтальному положенні на березі океану, а збираєтеся вивчати підводний світ рифів, або отримати вправність спуску по «чорній» гірськолижній трасі, про це обов'язково потрібно сказати. Це в інтересах туриста. Так, заплатите ви трохи більше, але при цьому, якщо раптом обставини змусять скористатися послугами страхової компанії, страховий поліс дозволить повністю покрити витрати. У полісі буде позначатися, який конкретно вид екстриму Ви обрали, під цей вид і допомога буде спеціалізована. Наприклад, покриття лікування в декомпресіонній камері, оплата послуг дайв-медиків та інше.

Існує хибна думка, що медичний поліс виїжджаючих за кордон, це задоволення для досить забезпечених людей. Це міф. Страховий поліс, це не розкіш, а доступна для кожного туриста послуга. Для прикладу, повноцінний семиденний відпочинок в Туреччині, з повним страховим покриттям за программою «Платинум», включаючи страхування від нещасного випадку, у нашій компанії коштуватиме 6,25 $. Однак, завжди серйозно підходьте до вибору страхової компанії, правильно розставляйте пріоритети, звертаючи увагу на досвід і масштаби страхової компанії. Так як, ринок України рясніє розмаїттям страхових «контор» обіцяючих щосекундну цілодобову допомогу в «разі чого», однак, найчастіше застрахованих чекає розчарування. Звертайте увагу на запропоновані туристичними фірмами страховки, в яких досить сумнівні і двозначні умови.

Ірина Васильєва, відзначає, щоб уникнути неприємних ситуацій, необхідно при укладенні медичної страховки, назвати країни які Ви збираєтеся відвідати. Скажімо, якщо Ви позначили, що пункт призначення відпочинку - Непал, а самі по волі випадку забули, що купівля сувенірів для родичів призначена в Таїланді. У такому випадку, страхова компанія має всі підстави оплатити витрати на лікування лише в медичних центрах Непалу.

Всі наші поради разом з елементарною уважністю і обережністю, допоможуть Вам уникнути неприємних ситуацій і не зіпсувати відпочинок.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини