Поетапне збільшення суми виплат для ДТП за європротоколу

19.09.2011

Поетапне збільшення суми виплат для ДТП за європротоколу

Моторне страхове бюро України прогнозує, що введення європротоколу в Україні допоможе у врегулюванні від 80 до 87% всіх ДТП. Ліга страхових організацій України підтверджує, що дане нововведення почне діяти вже цієї осені, і зараз ведеться робота над відповідними змінами законодавства.

Відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів ...» європротокол в Україні набуде чинності 18.09.2011 року. Його дія поширюється на ДТП, в яких відсутні травмовані і загиблі, всі учасники події застраховані і не перебувають у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння, а також під впливом медичних препаратів. У такому разі, оформлення ДТП відбувається на місці, учасники не залучаються по 124 статті Кодексу адміністративних порушень, а виплати по ДТП починаються через 90 днів після повідомлення страховій компанії.

Європротокол вітчизняного зразка буде копіювати аналоги європейських країн. Це зроблено для зручності всіх водіїв - які залишають країну, так і для тих, хто в'їжджає в неї. На сьогоднішній день протоколом передбачається, що сума збитку на одного потерпілого не повинна перевищувати 10 тисяч гривень. З часом передбачається поступове збільшення суми, так як ринок готовий до такого врегулювання ДТП. Виплати при цьому будуть проводитися набагато швидше.

МТСБУ вже сьогодні запропонував схему, за якою буде вводитися розмір максимальної ДТП виплати за протоколом, без залучення співробітників ДАІ. Як уже згадувалося, з вересня 2011 оформлення ДТП без участі патрульних буде можливо при розмірі збитків до 10 тисяч гривень. У 2013 році ця сума становитиме 15 тисяч, в 2014- 20 тисяч, а в 2015 - 25 тисяч гривень.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини