Европротокол - посібник щодо заповнення

28.09.2011

Европротокол - посібник щодо заповнення

Європротокол застосовується: у разі настання ДТП, якщо обидва водії не мають жодних претензій один до одного, при відсутності алкогольного, наркотичного сп'яніння, і якщо на місці події немає поранених або загиблих, учасники ДТП мають можливість і право заповнити Європротокол.

Бланк Європротоколу складається з двох аркушів, оригіналу та копії. При заповненні оригіналу, текст копіюється на другий лист (копію). Ні в якому разі, не заповнюйте ці два аркуші окремо. Їх можна роз'єднати лише після повного заповнення Європротоколу і після того як обидва водії розпишуться.

Структура оформлення ДТП по Європротоколу.

 • Європротокол заповнюється водіями причетними до ДТП. Європротокол може оформлятися одним з водіїв тільки у випадку, якщо оформлення ДТП здійснювалося співробітниками міліції.
 • При ДТП заповнюється один бланк Європротоколу.
 • Європротокол необхідно заповнювати від руки кульковою ручкою, розбірливо, чітко. Вибір колонки (синьої або жовтої) не має значенія.
 • Виправлення в бланку заборонено. Якщо допущено помилку, заповнюється новий документ.

Інструкції щодо заповнення.

 1. У пунктах 1,2 заповнюється дата і місце події.
 2. У пунктах 3,4 як ствердна відповідь проставляється «Х».
 3. У пункті 5, заповнюється інформація про свідків ДТП. Бажано прізвища та контакти. Якщо свідків не було, у графі прописується «відсутні».
 4. У пункті 6, повинна міститися інформація про страхувальника (власник поліса).
 5. В 7 пункті, пишеться інформація про транспортний засіб, на підставі техпаспорта і поліса ОСЦПВ, при цьому дані мають збігатися.
 6. У пункті 8, необхідно вказувати дані Вашого поліса. Назва страхової компанії, номер поліса. Питання «Чи покриває поліс шкоду транспортного засоба?», Мається на увазі наявність поліса КАСКО.
 7. У пункті 9, заповнюється інформація безпосередньо про водія.
 8. У 10 пункті, необхідно вказати напрямок і місце першого контакту.
 9. В 11 пункті, коротко зазначається інформація про видимі пошкодження транспортного засобу.
 10. У пункті 12 (обставини), у форматі анкети заповнюються комірки символами «Х». Наприкінці вказується загальна кількість позначених «Х»-ми пунктів.
 11. У 13 пункті, ілюструється схема ДТП. Стрілками вказується напрямок руху, розташування автомобілів на момент ДТП. Для зображення окремих смуг, перехресть та вулиць, використовуються позначки «╠», «╬», «═».
 12. У 14 пункті, при необхідності учасник ДТП може написати свої особисті додаткові примітки.
 13. У 15 пункті, обидва водії ставлять свої підписи.
Також, радимо, при виниклому ДТП, по можливості сфотографувати обидві машини і місце події. Згодом ці фотографії Ви подаєте страховикові разом з повідомленням про подію ДТП.

 

Якщо Ви вже використали Європротокол, Ви можете звернутися в свою страхову компанію, для отримання ще одного екземпляра європейського ноу-хау.

 

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини