Сьогодні День Страховика

06.10.2011

Сьогодні День Страховика

Кожен день ми стараємося для Вас, раді коли Ви задоволені нашим сервісом, доброзичливістю, щиро хочемо бачити на Ваших обличчях тільки посмішки. Пропонуємо сьогодні, 6 жовтня, згадати про тих, хто завжди допомагає Вам у врегулюванні різних нелегких ситуацій в дорозі на транспорті, в подорожі за кордоном.

Саме сьогодні, 6 жовтня, рівно 90 років тому, почав свою діяльність Держстрах РРФСР (Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка). Ця дата і була прийнята в якості дня заснування страхової діяльності в Росії. Незважаючи на те, що в Україні офіційно День Страховика як свято не затверджено, ми приєднуємося до святкування  Дня Страховика.

Коротко про історію.

Перш ніж почати розмову про історію, розберемо вихідне значення терміна «страхування». «Страх» - саме на цьому заснований сенс однокореневого йому «страхування». Страх перед стихією, яка знищує посіви, страх перед розбійниками та грабіжниками, саме страх підвів людей до усвідомлення необхідності страхування.

6 жовтня Раднаркомом РРФСР було прийнято декрет «Про державне майнове страхування», який поклав фактичний початок подальшому розвитку державного майнового страхування в Росії. З того самого часу, в селах і невеликих містах почали утворюватися пункти страхування, які організовували страхування приватних господарств відстихійних лих, загибелі худоби, розорення посівів. Вже тоді зароджувалося страхування транспорту, як сухопутного, так і водного.

16 листопада 1947року була організована страхова компанія«Інгосстрах», яка успішно працює і до цього дня в Росії.

Масовість виникнення страхових компаній, спричинили об'єктивні передумови до демонополізації страхового ринку в СРСР. Верховною Радою СРСР 26 травня 1988 року був прийнятий Закон про кооперацію, в якому передбачалася можливість створення кооперативних страхових установ.

Що стосується України, перша страхова компанія – Товариство взаємного страхування від вогню - була створена в 1863 році в Полтаві. З часом, цілий ряд товариств такого типу з'явилися також у Києві, Одесі та Харкові. Ці товариства обслуговували переважно великих домовласників, купців і фабрикантів умежах відповідного міста. Страхувальникам, які укладали договори страхування на кілька років підряд, надавалися пільги, і застосовувалося навіть безоплатне страхування по так званому "золотого полісу".

До революції, основним центром розвитку страхування в Україні, була Одеса. Саме в цьому портовому місті, була найбільша кількість представництв страхових компаній з Америки, Англії, Франції, Росії.

Найбільш вагомим імпульсом у створенні недержавних страхових організацій стало затверджене 19 червня 1990 року Радою Міністрів СРСР "Положення про акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю" та Постанова Ради Міністрів СРСР "Про заходи щодо демонополізації народного господарства", прийняте 16 серпня 1990 року. Ці нормативні акти дозволяли займатися страховою діяльністю і конкурувати між собою державним, акціонерним, взаємним і кооперативним товариствам.

На прийняття в 1996 році Закону "Про страхування" зробило вітчизняний страховий ринок більш цивілізованим. Головним перетворенням стало підвищення розміру мінімального статутного фонду страхової компанії і прив'язка його до поточного офіційного курсу євровалюти.

Страхова компанія АСК «ІНГО-Україна», яка перевірена часом, вважається показником якісної роботи на страховому ринку України, з дев'ятнадцятирічним досвідом роботи.

Страхування надійно вкоренилося в економіці України, і є невід'ємною її частиною. Як сказав один відомий мислитель В.Швебель: Те, що раніше для лицаря був укріплений замок, сьогодні для рядового громадянина являє соціальне страхування.

 

З Днем Страховика!

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини