Нова іграшка в руках ДАІ

07.11.2011

Нова іграшка в руках ДАІ

Сканер швидкості «Кордон» розроблений компанією Peak Gain Systems при співпраці російського держпідприємства «Сімікон».

Нагадаємо, за рішенням Прокуратури «Візири-2» прибрали з доріг. Причиною стало виявлення відсутності сертифікації.

Проте, відомі випадки і помилкових даних наданими апаратом «Візир-2». Пристрій мав певні дефекти і не було ідеальним помічником для виявлення любителів перевищити швидкість.

Приміром, якщо на дорозі один автомобіль, результат вимірювання швидкості буде точним, але якщо сканер захоплює в потоці руху кілька машин, «Візир» сам визначатиме, кого заміряти, а кого фотографувати. Простими словами, штраф автолюбителю можуть приписати необгрунтовано.

Ще один відомий дефект «Візира» пов'язаний з відстанню сканованих автомобілів. Якщо служитель закону наводить сканер і фотографує автомобіль з відстані 30 - 40 метрів, сам прилад заміряє дані далекосяжної машини. Результат такий самий як і в першому випадку - оштрафувати можуть не того.

Інтерфейс фотознімку зробленого «Візирем».

На фотографії вказується дата знімку, час, швидкість з якою рухався автомобіль і присвоєний номер фотознімку.

Зовсім інша справа «Кордон», новий радар розроблений за новітніми технологіями. Сканер посилає дані на сервер для подальшої обробки. Система працює дуже швидко, і як стверджують розробники - дуже точно.

Пристрій одним махом сканує близько 30 машин на чотирьох смугах одночасно. Як і «Візир» розпізнає номери машин, швидкість руху, а й плюс до всього фіксує тип транспортного засобу та розмітку дороги.

За габаритами камера досить невелика, кріпиться вона на висоті 5 метрів над дорогою. За характеристиками Multi-target Photo Radar System (Кордон) відмінно працює вночі, при поганій видимості автоматично включаються ІК-ліхтарі, камера має хороший трансфокатор (ZOOM).

Інтерфейс фотознімку зробленого «Кордон».

На знімку є три види колірного позначення швидкості руху.

Зеленим кольором сканер відзначає автомобілі рухаються зі швидкістю нижче дозволеної, жовтим - машини, які рухаються в межах визначеної обмеженнями швидкості, і червоним відзначають автомобілів-порушників.

Поруч з колірною відміткою позначається держномер автомобіля і тип.

Ну а далі все за традицією. Знімки потрапляють в руки ДАІ, а потім відправляються листи водіям.

На сьогоднішній день, ДАІ отримало право користуватися новими радарами, в функціоналі інспекторів 137 приладів. В Україні, поки що тестування обмежується тільки одним містом, столицею. І якщо «Кордон» виправдає надії Державтоінспекції, радари отримають й інші міста України.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини