За прострочений талон ТО штрафують?!

23.11.2011

За прострочений талон ТО штрафують?!

Останнім часом, ми стали часто чути від клієнтів питання, а згодом скарги, які стосуються частих зупинок інспекторами ДАІ, що запитують про наявність талона ТО.

А оскільки, багато хто його вже не тримає в автомобілі, або термін просто прострочений, є ймовірність отримання незаконного штрафу!

Нагадаємо, Верховна Рада 05.07.2011р. прийняла Законопроект, що передбачає скасування обов'язкового технічного огляду для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях.

Відповідно, виписування штрафів за прострочений талон техогляду - незаконна процедура з боку інспекторів ДАІ.

І якщо Вам, все таки виписали такий штраф, його необхідно оскаржити в суді!

Кілька наших клієнтів, розповідали, як траплялися на виверти співробітників Державтоінспекції.

Спочатку, співробітник ДАІ цікавиться, чи є у Вас талон ТО, а покажіть .... нібито прощупуючи грунт, чи обізнані Ви в цьому питанні, чи знаєте зміни прийняті Верховною Радою. І далі діють, як то кажуть, методом експромту, який виллється для Вас штрафом в 425 гривень.

Подібні випадки, про які нам стало відомо, відбувалися в Київській області. Можливо це тимчасова тенденція, а можливо й ні. У всякому разі, водіям потрібно чітко знати, що їх не мають права штрафувати за відсутність талона техогляду.

Є кілька причин, чому інспектора ДАІ стали дозволяти собі подібну вільність.

По-перше, це те, про що ми говорили. Необізнаність людей у питанні скасування обов'язкового техогляду. З пантелику збиває нечітка ситуація з обов'язковим проходженням техогляду для фізичних і юридичних осіб. Ми з досвіду можемо сказати, що багато хто не зовсім чітко розуміють, кому і за яких умов потрібно отримувати талон техогляду.

У попередній статті, ми складали таблицю, в якій детально визначено, яким категоріям автомобілів необхідно проходити техогляд.

По-друге, на початку вересня в інтернеті стали з'являтися статті, в якихговорилося, що водіям потрібно в терміновому порядку пройти техогляд, накше штрафи - неминучі.

Подібні рукописи напевно спантеличили водіїв, і при пред'явленні інспекторамиДАІ вигаданого порушення, не можуть чітко протистояти і навести точні факти своєї інформованості про прийняття Законопроекту стосовно відміни обов’язкового ТО.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини