Хабарі ДАІ

28.11.2011

Хабарі ДАІ

Ні для кого не буде секретом, як саме вирішуються питання з ДАІ. У 98% - це хабар співробітникові Державтоінспекції.

Так склалося історично, в усі часи, в нашій країні можна було «домовитися», і це стосується не тільки правоохоронних органів, до корупції схильні освітні інститути, нотаріуси, адвокати, аудитори, оцінювачі, лікарі і т.д.

Хтось бере менше, хтось більше, але беруть усі.

Україну вважають найбільш корумпованою країною в Європі - понад 90% підприємців, опитаних компанією Ernst & Young, вказали широке поширення хабарництва в країні.

Питання дуже глобальне, але ми постараємося розібратися хоча б у питанні корупції «на дорозі».

Отже, система така: водій, щоб уникнути покарання за порушення ПДР, вирішує мирно домовитися з інспектором ДАІ, за допомогою вигідного грошової винагороди, обидва учасники «угоди» полюбовно розходяться. Природно, нерідко і сам «служитель народу» не проти запропонувати таку послугу поблажливості за виявлене порушення.

Ми зробили опитування під назвою «розцінки на дорогах», опитали невелику кількість водіїв. Відповіді були практично ідентичні, що говорить про правдоподібність цін.

Пропонуємо Вам переглянути таблицю, складену за результатами опитування:

Порушення Ціна питання (грн.)
Забруднений держ. номер 50
Керування ТЗ водієм, який не має при собі водійських прав 500
Керування ТЗ водієм, який не має при собі техпаспорта 800
Керування ТЗ водієм, який не має при собі ні водійських прав, ні техпаспорта 1 500 – 2 000
Керування ТЗ водієм, який знаходиться в стані алкогольного сп'яніння від 3 000
Перевищення встановленої швидкості руху на 40 км / ч 100
Перевищення встановленої швидкості руху на 60 км / год 150
Проїзд ж / д переїзду на заборонний сигнал 200
Рух заднім ходом на дорозі з одностороннім рухом 100
Проїзд на заборонний сигнал світлофора 250
Виїзд на зустрічну смугу, в залежності від ситуації (створення аварійної ситуації) 200 – 1 000
Невиконання правил дорожнього руху поступитися дорогу пішоходам 100
Стоянка на тротуарі 50 - 100
Перетин подвійної суцільної від 100
Рух під знак STOP 100 - 200
Порушення рядності 150
Рух під знак «цеглина» 150
Відсутність «Автоцивілки» 200
Газова установка, без вписання в техпаспорті 150

Маючи такий прейскурант, водій, особливо не замислюючись порушує і буде порушувати. Від того що автовласник може домовитися, а автоінспектор може взяти, проблема не вирішується. Подібне «покарання», жодним чином не робить «погоди» на сумлінному виконанні правил дорожнього руху.

А все чому? Тому що, ніхто з водіїв не розцінює зупинку смугастим жезлом, як серйозну халепу. Якби інспектори відбирали як годиться водійські права, слідували встановленим штрафам, які з недавнього часу підвищили, можливо водії хоча б намагалися не порушувати.

Розплутуючи клубок корупції ДАІ, потрібно починати з самого витоку. З грошима, які в якості зарплати отримують працівники Державтоінспекції, справді складно утриматися від «додаткового» заробітку. Всі ж пов'язано в один ланцюжок подій, немає гідних зарплат - є хабарі, і буде неправильно звинувачувати у всьому тільки ДАІ.

Держава бореться з корупцією методами величезних штрафів або навіть позбавленням волі тих, хто попався на хабарі. Це стосується як інспекторів ДАІ, так і самих водіїв.

Якщо це хабар у розмірі від 50 до 85 гривень, штраф може бути в розмірі 8 500 - 12 750 гривень, понад 85 гривень - штраф 12 750 - 25 500 гривень, але є і ймовірність позбавлення волі від двох до п'яти років.

Підводячи підсумок, хочеться сказати лише одне - проблема в економічній необлаштованості нашої країни, а хабарі ДАІ - це всього лише причинно-спадковий момент.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини