Чергові етапи модернізації Автоцивілки

07.12.2011

Чергові етапи модернізації Автоцивілки

У законопроекті будуть розглядатися істотні зміни в обов'язковому страхуванні цивільно-правової відповідальності:

 • скасування системи "бонус-малус";
 • збільшення фінансового забезпечення гарантійних фондів МТСБУ;
 • посилення умов вступу страхових компаній в МТСБУ;
 • спрощення процедури виведення з ринку страхових компаній;
 • введення мінімального рівня виплат за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю потерпілих у ДТП (мінімальне відшкодування сім'ї потерпілого у разі загибелі в результаті ДТП, повинна скласти 35,46 тис.грн.)

Отже, давайте розберемося в деяких запропонованих змінах.

На сьогоднішній день, якщо відбувається ДТП, потерпілий звертається за виплатою до страховика винуватця ДТП.

У документі про зміни ОСЦПВ, пропонується до розгляду наступна схема: потерпілому водієві буде виплачувати відшкодування та компанія, у якої він купив поліс обов'язкового страхування.

Така зміна в обов'язковому страхуванні цивільно-правової відповідальності, істотно змінить сприйняття даного виду страхування. Справа в тому, що більшість людей сприймають Автоцивілку як ще один вид державного мита, після прийняття законопроекту ситуація зміниться в корінь.

Друга важлива модернізація, стосується скасування системи бонус-малус.

Система «бонус-малус» (в перекладі з латинської «хороший-поганий», пер. англ. Bonus-Malus System, BMS) - діє в кожній страховій компанії.

Суть цієї системи така: якщо Ви придбали Автоцивілку, і проїздили рік не потрапляючи в ДТП, Вам нараховується знижка, за умови якщо оформляєте страховку в тій же страховій компанії.

Якщо ж у страховому періоді траплялися страхові випадки, застосовується підвищуючий коефіцієнт за системою «бонус-малус».

Скасування системи «бонус-малус» спрямована на боротьбу з демпінгом, який так популярний у світі страхування, а тим більше, якщо питання стосується Автоцивілки.

Залучаючи потенційних клієнтів, агенти роблять знижку за допомогою своєї власної комісії, і ніхто не розбирається в питанні платоспроможності страхової компанії, адже основне питання «а чи заплатить страховик?»

Нещодавно, в своїх статтях ми вже говорили про незаконність надання знижок по Автоцивілці, якщо це звичайно не система «бонус-малус».

Дана процедура необхідна, таким чином на страховому ринку залишаться найсильніші страхові компанії, які в змозі зробити виплату своїм клієнтам.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини