Скасування довіреності: ще один крок назустріч автомобілістам

25.07.2011

Скасування довіреності: ще один крок назустріч автомобілістам

Верховна Рада серйозно взялася за автомобільне законодавство і планує вдосконалити його під потреби сучасних водіїв. Одним з ключових рішень нової автомобільної політики стало скасування довіреності на водіння автомобілів.Відтепер для того щоб керувати авто, вам потрібно всього три документи: права, техпаспорт і страховий поліс.

Цьому українські даішники навчилися у зарубіжних колег. Так, в Європі взагалі не існує такого поняття, як довіреність на машину. Точно так само, як ви даєте на прокат велосипед або друзям книги, ви можете віддати і машину, і тепер не потрібно для цього висиджувати черги у нотаріуса і витрачати гроші на оформлення абсолютно зайвих паперів. До речі, в Росії з дорученнями теж все набагато простіше, так що українська автоінспекція відтепер також намагатиметься бути ближче до автомобілістів.

У першу чергу новий закон дозволяє заощадити, адже отриманні довіреності - не безкоштовна послуга, крім того, довіреність потрібно було оновлювати кожні кілька років. З іншого боку право передати машину по генеральній довіреності третій особі у вас все одно є, тільки тепер уже не обов'язкова.

Правда, скептики зазначають, що новий закон, який вступить в дію вже з початку серпня 2011 року, має і свої слабкі місця і недоліки. Так, він ускладнить пошук злочинців, які нерідко використовують в своїх махінаціях викрадені авто. Якщо раніше підозрілу машину можна було зупинити і знешкодити, то тепер у ДАІ більше не буде такого права. Так що варто задуматися, чи підходить новий закон європейського зразка для нас? Час покаже, а поки кожен чесний водій може бути задоволений: зайві 200-400 грн на довіреності він вже заощадив.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини