Страхування - винятки з правил

10.02.2012

Страхування - винятки з правил

Як відомо, в будь-яких правилах є винятки. В аспекті страхування, існує ряд винятків по кожному окремому виду.

Багато виключень з правил застерігають страховиків від актів шахрайства, деякі від людської неакуратності і халатності. Всі ці винятки мають право на існування, інакше, поняття «правила» втратило б суть.

За великим рахунком, виключення в договорах страховиків дуже схожі, проте можуть бути незначні розбіжності.

Наприклад, розглянемо декілька видів страхування

Страхування КАСКО

Страховка КАСКО улюблене поприще для махінацій.

Бажання страховиків убезпечити себе, очевидне: свідомого використання автомобіля в заздалегідь відомому аварійному стані; управління автомобілем особою, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння; перевезення транспортного засобу водним, залізничним та іншими видами транспорту; військові дії, терористичні акти, громадянські війни , масові безладдя; радіоактивне, хімічне забруднення, в результаті якого неможлива експлуатація автомобіля і ін.

Страхування добровільної цивільної відповідальності (ДЦВ)

Нагадаємо, що ДЦВ страхує Вашу відповідальність перед третіми особами. А точніше, Ви перестраховує себе по Автоцивілці, якщо страхової суми не вистачить, на допомогу включається страховка ДЦВ.

Отже, виключення в добровільній цивільній відповідальності: падіння з транспортного засобу вантажу, обладнання і запчастин, потрапляння предметів, які вилетіли з-під колес автомобіля (в цьому випадку збиток покриє КАСКО); управління автомобіля особою, що перебуває в наркотичному, алкогольному сп'янінні; не виплачується збиток, заподіяний транспортному засобу, зазначеному в договорі страхування (знову таки, даний ризик відноситься до страхування КАСКО).

Туристичне страхування подорожуючих

Плануючи свій відпочинок, ми досить часто прогнозуємо і прораховуємо ситуації, які можуть виникнути за кордоном.

Хочемо уберегти себе, і це правильно, загострений інстинкт самозбереження ще нікого не підводив. Беремо більше грошей, складаємо в чемодан тюбик крему від згоряння по більше, туристичну страховку з більшою страховою сумою.

Щодо останнього, необхідно пам'ятати про деякі винятки з правил, адже навіть значна страхова сума, за таких обставин не допоможе: алкогольне, наркотичне, токсичне сп'яніння (all inclusive - це звичайно прекрасно, але заходи елементарні обережності ніхто не відміняв); наслідки від спробисамогубства; наслідки екстремальних видів спорту, якщо це не зазначено в страховці; лікування хронічних захворювань; наслідки, що трапились на території країни не зазначеної в договорі; випадки, які трапилися після закінчення дії страхового поліса; онкологічні захворювання, психічні розлади, неврози; профілактичні заходи, загальні медичні огляди; пластична хірургія; венеричні захворювання; консультації та обстеження пов'язані з вагітністю; аборти, крім випадків, коли операція проведена з метою порятунку життя; мануальна терапія, гомеопатія тощо.

Страхування багажу

Кожен третій Клієнт страхує багаж, виїжджаючи за кордон - коментує Вікторія Шишковська спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна».

При страховій сумі понад 1 000 у.о., необхідно заповнювати заяву з переліком застрахованих об'єктів з їх орієнтовною вартістю.

Винятки з страхування: конфіскація, реквізиція, арешт застрахованого багажу; радіоактивне забруднення; ядерний вибух; псування багажу комахами.

Добровільне медичне страхування (ДМС)

Як ми вже писали, медичне страхування набирає надзвичайну популярність в Україні. Винятки з цього виду страхування дещо схожі з туристичним страхуванням, але відмінності все ж є: лікування за межами дії страхового поліса; наркоманія, токсикоманія, алкоголізм; вроджені аномалії; вроджені генетичні відхилення, психічні захворювання, синдром Паркінсона, розлад сну; класичні венеричні захворювання;безплідність; клімакс, вагітність, пологи, за винятком позаматкової вагітності і кровотеч.

Страхування квартири (майно)

Як коментує Ірина Васильєва спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна» - у страхуванні майна, виключення в основному викладені щоб уникнути граничної неакуратності, уважний страхувальник навряд чи зіткнеться з цим: використання газу для інших потреб, ніж внутрішніх, проведення вибухових робіт; проникнення в приміщення дощу, снігу, бруду через вікна і ін

І запам'ятайте, в кожному правилі є виняток. Правило без виключень - це виключення з правил.

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини