Як вести себе з інспекторами ДАІ?

12.03.2012

Як вести себе з інспекторами ДАІ?

8 березня для інспекторів ДАІ був дуже вдалим днем, практично за кожним поворотом по місту Києву стояли патрульні машини. Подібне перенасичення доріг інспекторами у святковий день, дуже виправдано. Слов'янські автолюбителі не погидують в звичайний день напідпитку за кермо сісти, не кажучи вже про свята. Проте під «перевірку» підпадають і тверезі водії.

Але ж справжній інспектор, якщо зупинив, зазвичай бажає перевірити все. Як навчитись тримати ситуацію під контролем, а не стати відомим в діалозі з інспектором, покажемо в нашій таблиці.

Не виходимо з машини Завзяті відвідувачі форумів сказали б «баян», але виходячи з того, що кожен день на дорогах ми бачимо водіїв, які смирно залишають свої автомобілі і йдуть до інспектора, не буде зайвим ще раз нагадати це золоте правило. Виходите Ви з машини чи ні, на 50% визначає для інспектора результат «переговорів» з Вами.
Ваші документи, будь ласка! Вимагайте у інспектора пред'явити документи. Мало хто надів форму і озброївся жезлом?! Перепишіть номер посвідчення та П.І.Б. Таким чином, інспектор моментально стане «ввічливим», адже в разі його некоректного спілкування, Ви знаєте на кого писати скаргу.
Яка причина зупинки?
Обов'язково запитайте, чому Вас зупинили. «Перевірка документів» не є приводом для зупинки транспортного засобу. Для того, щоб бути завжди «на коні», дотримуйтесь елементарних правил:

 • пристібайтеся;
 • стежте за строком дії Автоцивілки;
 • майте при собі всі необхідні документи;
 • їзда в нетверезому стані - табу!
Гроші не пропонувати Забудьте про популяризовані хабарі інспекторам ДАІ. Для того щоб бути правим у ситуації, потрібно дотримуватися Закону, давання хабара посадовій особі при виконанні - незаконно! Якщо Ви порушили - пишіть протокол, страшного в цьому немає нічого.

Правильно заповнюємо протокол.

Як виглядає протокол, можна подивитися ТУТ.

Перше, протокол заповнюємо в своїй машині, Вам буде спокійніше, затишніше. Заповнюйте протокол дуже уважно, потім не менш уважно прочитайте написане. У протоколі є три місця для підпису: під порушенням, під коментарем, під тим, що зі ст.63 Конституції і ст. 268 КпАП (Кодекс про адміністративні правопорушення) нас інспектор ознайомив. Не забуваємо вимагати ознайомити. Наша порада: прочитайте його на дозвіллі самі, щоб розуміти, чи знає, про що сам інспектор говорить. Далі, якщо інспектор до сих пір ще не розгубився і починає Вас «ознайомлювати» зі ст. 268 КпАП російською, радимо проявити націоналізм і незрозуміло сказати «я не розумію Вас, будь ласка на державній мові». Якщо інспектор почне некоректно Вам відповідати, або не зможе роз'яснити вищезгадану статтю, напишіть про це в протоколі, і озвучте свої наміри працівникові ДАІ. Під роз'ясненням статей підпис не ставте. У коментарях завжди пишіть «З протоколом не згоден, нічого не порушував, аргументи приведу в суді". За кожну таку «незгоду», інспектори зобов'язані написати пояснення і як правило мають з вищестоящими по службі проблеми. У 70% такий протокол зникне прямо в патрульній машині.

Не реагуйте на загрози. Якщо Ви на свою адресу від інспектора ДАІ чуєте «зніму номера», «заберу права», «машину на штрафмайданчик», сміливо оперуйте почутим в протоколі, Ви однозначно в більш вигідному становищі, ніж інспектор. Не забувайте, повноважень знімати номери, забирати водійські права та інше, у працівників ДАІ НЕМАЄ! Найнеприємніше для Вас - це втрата часу на написання проколу, все інше - нерозумний міф, вигаданий невпевненими водіями.
А давайте поговоримо про Вас? Якщо ситуація затягнулася і з Вами відверто грубили, доведіть справу до переможного фінішу. Поцікавтеся у інспектора, чи є у нього жетон? Подивіться на якому авто стоїть інспектор, якщо це приватний автомобіль, запишіть марку і модель. Якщо справа дійде до прокуратури, можливо, Вам це знадобиться.

10 найчастіших причин для зупинки інспектором ДАІ

1. Порушення правил дорожнього руху.

2. Ознаки несправності автомобіля.

3. Є дані про використання автомобіля в протиправних цілях.

4. Є дані, що автомобіль в розшуку.

5. На автомобілі немає номерного знака, а також, якщо знак у бруді і його не видно з відстані в 20 метрів, або знак укріплений в невстановленому місці.

6. Рух тимчасово обмежено (проїжджає кортеж).

7. Необхідність опитати водія про обставини ДТП, свідком якого він може бути.

8. Водій незаконно використовує спеціальні сигнали (сирени, мигалки).

9. Допомога ДАІ або іншим учасникам ДТП, в разі поранення пасажирів і необхідності терміново доставити потерпілого в швидку.

10. Є дані про причетність автомобіля до ДТП (зім'ятий бампер, крило і так далі).

І наостанок, у спілкуванні з інспекторами ДАІ дотримуйтесь ввічливості і холоднокровності.

Всім легкого понеділка ...

←До списку новинНовини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини