Російські страховики оштрафовані в масовому порядку    (19.03.2012)

У середу Федеральна служба з фінансових ринків (ФСФР) повідомила про те, що оштрафувала 21 страхову компанію і два страхових брокера на суму 15,5 млн руб. Як пояснили РБК щодня в ФСФР, «більшість санкцій пов'язано з ненаданням або несвоєчасним наданням в службу річної звітності за формою 1-С». Сума штрафу, як кажуть у ФСФР, стандартна - 500 млн руб.


У списку страховиків, серед яких в основному дрібні компанії, виявилося суспільство страхування життя «Росія», страхова компанія «Авіва» - дочка міжнародної групи Aviva, що працює в 28 країнах світу, а також скандально відомі на ринку «Ростра» і «Російські страхові традиції », що знаходяться зараз в процедурі банкрутства. Такі компанії, як «НІКА Плюс», «Єрмак», «Аріадна-А», «Юніон», оштрафовані двічі на 1 млн руб. через те, що їх статутний капітал в жовтні минулого року не відповідав вимогам законодавства про підвищення вимог до його розміру. Крім того, у компанії «НІКА Плюс» була припинена ліцензія в частині ОСАГО. Ліцензія компанії «Регіонстрахінвест», яку також оштрафували на 1 млн руб., Припинено рішенням ФСФР в серпні минулого року. В ОСЖ «Росія» не стали коментувати ситуацію зі штрафом, до керівництва «Авів» додзвонитися не вдалося.

Після приєднання Росстрахнадзора до ФСФР керівництво служби заговорило про необхідність наведення порядку на страховому ринку. Зокрема, були введені штрафи за ненадання даних. За словами заступника керівника ФСФР Юлії Бондаревої, після цього дисципліна страховиків помітно покращилася. У найближчих планах ФСФР - розширення переліку порушень, за який страховики можуть бути оштрафовані: невиконання в строк умов договору з клієнтом, невиплата в повному обсязі сум страхувальнику. Також ФСФР хоче штрафувати за недотримання страховиками структури активів. При цьому необхідна і диференціація штрафів, вважає керівник ФСФР Дмитро Панкін: «Наприклад, коли компанія в електронному вигляді надала звітність, а в паперовому - на день затримала, штраф в 500 тис. не відповідає тяжкості порушення ».

«Ми підтримуємо жорсткі заходи ФСФР з наведення порядку на страховому ринку», - говорить заступник генерального директора «РЕСО-Гарантія» Ігор Іванов, вказуючи на те, що він не пригадує подібних масових штрафів з боку регулятора. З ним погоджується і заступник гендиректора «Експерт РА» Павло Самієв, додаючи, що диференціація штрафів необхідна.

За матеріалами: РБК щодня
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини