Німці заглибилися у справи    (20.03.2012)

16 лютого 2012 наглядову раду компанії «ХДІ Страхування» прийняв рішення відсторонити голову правління Костянтина Ксенич та його заступника Владислава Волощука від здійснення ними повноважень. Згідно з інформацією, представленою наглядовою радою компанії, зараз проводиться внутрішнє розслідування їх дій щодо виявлених порушень. Зокрема, в провину керівництва ставиться порушення вимог до андеррайтингової політиці, встановлених основним акціонером.


Тому до моменту розірвання договору наглядову раду попросив мене піти у відпустку за свій рахунок », - пояснив Костянтин Ксенич.

Цікаво, що на початку лютого наглядова рада компанії ввів заборону на роботу з юридичними особами. За словами пана Ксенич, керівництво зажадало розірвати всі великі договору страхування з юридичними особами, навіть якщо вони були відповідним чином перестраховані. Були розірвані також входять договору перестрахування. В результаті сума страхових платежів, які були повернуті клієнтам, склала до 300 тис. грн.

Така різка зміна стратегії компанії має кілька пояснень. З одного боку, компанія спочатку орієнтувалася на роботу на споживчому ринку. «Ми маємо намір розвивати автострахування, а також продукти для малого та середнього бізнесу. Страхування життя і страхування від нещасних випадків не входить в нашу стратегію розвитку в Україну в найближчі п'ять років », - заявляв Матіяс Марк, керуючий директор HDI Gerling International Holding AG в 2008 р. Але не секрет, що споживче страхування вимагає побудови широкої регіональної мережі і чималих інвестицій. Німецькі ж акціонери інвестувати великі кошти в Україну не хотіли, тому що вихід компанії збігся з початком кризи. У підсумку була обрана перехідна стратегія, згідно з якою передбачалося страхування та юридичних осіб. За підсумками 2011 р. частка корпоративного бізнесу в портфелі компанії становила 40%.

Труднощі в розумінні з акціонерами, за словами Костянтина Ксенич, виникли після того, як компанія виграла тендер на страхування об'єктів Євро-2012. Нагадаємо, в жовтні минулого року «ХДІ Страхування» перемогла в тендері з добровільного страхування ризиків замовника при реконструкції терміналу та зовнішніх інженерних мереж аеропорту, а також ризиків будівництва нового аеровокзалу міжнародного аеропорту «Львів». Загальна сума відповідальності склала 9,4 млн. грн. При цьому ризики були перестраховані в материнській компанії. «Наша компанія щорічно проходить аудит у аудиторів« великої четвірки ». І якби при страхуванні були допущені якісь порушення, про це відразу б стало відомо. Більше того, збитки компанії за підсумками року знизилися в порівнянні з попереднім роком. В планах на 2012 р. був вихід на беззбиткову роботу. Але сьогодні, працюючи лише в споживчому сегменті, прибутковим бути майже неможливо », - додав пан Ксенич. У компанії теж схаменулися і скасували заборону. «Заборона була знята після того, як Костянтин Ксенич і Владислав Волощук були відсторонені. Компанія знову займається як страхуванням фізичних осіб, так і страхуванням дрібного і середнього бізнесу », - заявили в наглядовій раді.

Далі події розвивалися ще більш драматично. 24 лютого наказом по компанії всі співробітники були відсторонені від виконання виробничих функцій. Офіційне пояснення - «в офісі чувся запах дохлого тварини». Протягом декількох днів телефони компанії не відповідали. «Чекали чи то рейдерського захоплення, чи то ще якогось нападу. Але нічого не сталося », - розповів один зі співробітників компанії, що побажав не називати себе. «Співробітники були відсторонені виключно з міркувань гігієни. У нас були підстави вважати, що виникла необхідність перевірити санітарну систему з метою запобігання нанесення шкоди здоров'ю працівників. Небезпека минула, і працівники знову можуть виконувати свої виробничі обов'язки », - повідомили в наглядовій раді. Хоча, за інформацією співробітників, рахунки компанії були розблоковані до початку березня, комітет з виплати страхових відшкодувань не збирався більше трьох тижнів.

Костянтин Ксенич тим часом звернувся до суду з позовом про визнання рішення наглядової ради про відсторонення неправомочним та стягнення невиплаченої заробітної плати. «На засіданні наглядової ради були присутні двоє членів, третій брав участь з допомогою відеоконференції в Skype, хоча присутні підписи всіх брали участь», - запевняє він. У наглядовій раді позови вважають абсолютно необгрунтованими. Засідання суду відбудеться 15 березня.


За матеріалами: Економічні звістки
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини