Автоцивілку занесуть в єдину базу    (13.12.2011)

До кінця року має запрацювати база даних усіх укладених договорів «автоцивілки». Наповнення цієї бази дозволить страховикам поліпшити облік полісів, застосовувати систему бонус-малус і уникнути подвійного страхування.

На останньому засіданні президії Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ) було вирішено до кінця року апробувати базу даних, розроблену «в польових» умовах самими страховиками. Не вирішеним поки залишається питання наповнення такої бази даних. Багато страховиків, у тому числі деякі лідери страхового ринку, не передають інформацію, оскільки це не носить обов'язкового характеру.

Найближчим часом МТСБУ вирішить, як зобов'язати страховиків наповнювати базу даних. «Неповнота наповнення бази даних буде дискредитувати одних страхувальників перед іншими, якщо вони захочуть поміняти страховика, оскільки неможливо буде застосувати понижуючі або підвищуючі коефіцієнти. Крім того, передбачений доступ до бази даних з боку МТСБУ і Держфінпослуг, що позбавить страховиків від уявлення деяких форм звітності бюро і дозволить комісії оперативно отримувати інформацію з бази даних. Частково це дозволить вирішити проблему подвійного страхування як одного з видів шахрайства », - впевнена Олена Машаро, член президії МТСБУ.

У стадії обговорення залишається питання доступу страховиків до бази даних ДАІ. В останні кілька років спостерігається тенденція до звуження ринку «автоцивілки», але присутність на ринку декількох десятків страховиків не дозволяє забезпечити повноту наповнення бази. «Проблема у великій кількості СК, що працюють на ринку. Дисциплінувати кілька десятків компаній з різними цілями складно. У деяких це стратегічний продукт, в інших - ні. Ринок повинен звузитися і стати більш спеціалізованим, тоді повноцінне наповнення бази можливо », - вважає Дмитро Грицута, голова правління СГ« ТАС ».

Ще одним важливим рішенням президії стало початок виплат за договорами СК «Галактика» з гарантійних фондів бюро.Решено, що виплати будуть здійснюватися в рамках гарантійного внеску компанії в МТСБУ та перераховуватися безпосередньо потерпілим, на підставі представлених документів про страхову подію. «Таке рішення можливе завдяки змінам внутрішнього становища МТСБУ, згідно з яким виплата може здійснюватися потерпілим, якщо компанія позбавлена ​​ліцензії. Оскільки від «Галактики» надійшла заява про проведення таких виплат, вони будуть проведені. Подібних заяв від СК «Страхові традиції» не надходило », - додала пані Машаро. Нагадаємо, раніше СК «Авіоніка», яка також позбавлена ​​ліцензії, вийшла з МТСБУ і таким чином отримала доступ до свого гарантійного внеску, що дозволило їй розплатитися зі страхувальниками з «автоцивілки».

Проведення виплат неплатоспроможним компаніям за рахунок гарантійних фондів істотно спустошить останні. Але страховики поки не поспішають з прийняттям рішення про необхідність підвищення відрахувань страхових премій для поповнення фондів. Однією з причин є затягування розгляду питання підвищення страхових тарифів з «автоцивілки». Нагадаємо, глава ГосфінуслугВасілій Волга заявив, що рішення про підвищення тарифів прийнято не буде, поки страховики не нададуть обгрунтовані тарифи. Поки що обговорення цього питання в рамках Держфінпослуг з ринком ні до чого не привело.

Тим часом за підсумками січня-березня 2010 р. страхові виплати збільшилися на 36% при зростанні страхових платежів в 10%. «Колись цей вид страхування був локомотивом ринку. Зараз же компанії намагаються зменшити його вагу в своїх портфелях або намагаються завоювати ринок в глибинці, де аварійність нижче. Більш того, страховики досі притримують виплати, в іншому випадку їх зростання було б набагато більшим », - заявив один із страховиків, який побажав не називати себе.

«Збитковість справді зросла, у тому числі і за рахунок зміни методики розрахунку зносу і того, що Держфінпослуг наполягає на виплаті ПДВ. Необхідний перегляд тарифів в першу чергу, тому що підвищувати відрахування до гарантійні фонди при існуючих тарифах і збитковості страховики просто не зможуть. А нести солідарну відповідальність за кілька десятків компаній - це дуже накладно », - резюмував пан Грицута.


За матеріалами: Економічні звістки
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини