Страховиків візьмуть на мушку    (14.12.2011)

ДПАУ пригрозила взяти під контроль страховиків, що спеціалізуються на податкової мінімізації. Фіскали збираються впроваджувати спеціальну форму звітності, яка дозволить відстежувати операції внутрішнього перестрахування, використовувані в оптимізаційних схемах.

Проблеми з наповненням держбюджету змушують фіскалів подвоїти старанність у боротьбі з податковими «ямами». Найближчим часом під їх прицілом опиняться страховики, традиційно надають бізнесу послуги з оптимізації оподаткування. Директор департаменту контролю над фінансовими установами та операціями у сфері зовнішньоекономічної діяльності ДПАУ Тетяна Сисоєва заявила минулого тижня, що незабаром додатково до існуючої податкової звітності компаніям доведеться надавати розшифровку сум контрагентів по вхідному перестрахуванню внутрішньому. Володіючи такою інформацією, податківці зможуть докопатися до суті будь-яку підозрілу для них фінансової операції. «В даний час перестрахування - один з основних каналів мінімізації оподаткування. У 77 СК за підсумками 2009 року рівень перестрахування склав від 66 до 100%, а загальний обсяг перестрахування у компаній-резидентів досяг 7,7 млрд грн. », - Зазначила пані Сисоєва. Хоча в цілому податкова адміністрація залишилася задоволена платіжною дисципліною страховиків. У січні-березні СК вдалося перевершити себе, збільшивши відрахування до держбюджету (у порівнянні з першим кварталом 2009 р.) на 4% - до 123,8 млн грн.

Необхідність надавати розшифровку перестрахувальних операцій не повинна викликати проблем у нормально працюючих компаній. Хоча опрошенниe експерти кажуть, що страховщікіснова опинилися в неоднозначній ситуації. З одного боку, далеко не всім фінустановам, активно перестраховують ризики всередині країни, можна інкримінувати роботу по оптимізаційним схемами. «Деякі СК працюють, по суті, як брокери. Вони приймають ризики, а потім передають їх у перестрахування іншим компаніям », - розповідає президент Ліги страхових організацій УкраіниНаталія Гудима. З іншого - на страховому ринку як і раніше вистачає СК, які використовують всі можливі механізми для виведення капіталів із країни і зменшення оподатковуваної бази підприємств. «Страховик перестраховує ризики у напівживий компанії, яка за законодавством часто навіть не має права їх приймати. Незабаром ця СК ліквідується або реорганізується. Причому нерідко той, хто застрахував ці ризики у першого страховика, і той, хто є власником перестрахувальника, - одні й ті ж або пов'язані особи. Кризові умови змушують більшість представників бізнесу заощаджувати, і практика мінімізації оподаткування стає ще більш поширеною », - констатує провідний фінансовий аналітик агентства" Кредит-Рейтинг »Олексій Капустинський. Але при уважному підході податківцям вдасться без праці обчислити оптимізаторів. Адже в більшості випадків вся їхня діяльність зводиться до разових операцій: прийнявши від клієнта платіж, вони цілком перекидають його перестраховику. Хоча для більшої достовірності ДПАУ не завадило б вивчати дані не тільки по вхідному, а й по вихідний перестрахування компаній-резидентів.

У перспективі питання ліквідації схем на страховому ринку має бути вирішене раз і назавжди завдяки прийняттю Податкового кодексу. За словами Тетяни Сисоєвої, проект документа передбачає переведення СК на загальну систему оподаткування прибутку (в даний час вони платять лише 3%-вий податок з отриманих премій). І якщо для лайфових компаній буде збережена нульова ставка, то ризиковим доведеться платити 16-19% податку на прибуток. Виплати нерезидентам-фізособам і за договорами «зелена карта» не будуть обкладатися податком. По інших виплат нерезидентам ставка оподаткування становитиме 4%.

За матеріалами: Ділова столиця
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини