Забудовників звільнили від додаткових витрат на страхування    (19.12.2011)

Верховна рада вчора скасувала обов'язкове страхування будівельних ризиків, введене півтора роки тому. За рахунок того, що страхування будівельно-монтажних робіт і майнових ризиків стало добровільним, забудовники зможуть знизити вартість житла, упевнені парламентарії. Страховики відзначають, що рішення парламенту загальмує розвиток сегменту будівельного страхування.

Учора Верховна рада в другому читанні підтримала законопроект # 2464, що передбачає удосконалення механізмів державного контролю у сфері житлового будівництва.

Документ спрощує механізми фінансування будівництва житла з використанням недержавних коштів та управління фондами фінансування будівництва. Зокрема, із ст. 7 закону "Про страхування", що визначає обов'язкові види страхування, вилучається страхування будівельно-монтажних робіт і майнових ризиків за договорами участі у фондах фінансування будівництва. З ст. 13 виключено зобов'язання компаній, що мають ліцензії на страхування цих ризиків, створити Будівельний страховий пул.

Названі види страхування парламент зробив обов'язковими недавно - в грудні 2008 року. Після цього в Госфінуслугутверділі положення про Будівельний страховий пул, а Кабмін визначив порядок страхування будівельних ризиків. Паралельно учасники ринку створили два об'єднання - Будівельний страховий пул і "Європул-2012», учасники якого мали намір страхувати ризики підготовки об'єктів до чемпіонату Євро-2012.

За словами заступника голови профільного парламентського комітету Юрія Сербіна, скасування обов'язкових видів страхування знизить фінансове навантаження забудовників і сприятиме зниженню собівартості житла. "Крім того, процедура страхування збільшувала терміни здачі житлових об'єктів в експлуатацію", - зазначив він. З паном Сербіним не згодна екс-глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель: .. "Я півтора року домагалася створення страхового пулу Відсутність держконтролю загрожує махінаціями на ринку житла, як у ситуації з компанією" Еліта-центр "А оскільки у держави немає коштів виплачувати компенсації в подібних випадках, цей закон не захищає споживачів і створює серйозну ризикову навантаження для забудовників ".

Учасники ринку ініціативи уряду оцінюють неоднозначно. ». Страхові компанії активно не беруть участь у державних програмах будівництва житла Тому ситуація на ринку не зміниться", - вважає генеральний директор компанії "QBE Україна" Олег Сосновський. "Скасування обов'язкового страхування учасниками пулу призведе до того, що держава позбудеться одного з ефективних механізмів контролю за сферою житлового будівництва", - упевнений голова наглядової ради "Української пожежно-страхової компанії» Олександр Михайлов.

За матеріалами: Комерсант
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини