Страховики відкотили ціни назад    (21.12.2011)

Ринок автомобільного страхованіяначінает оживати. Страхові компанії відновлюють роздрібні продажі полісів каско, пропонуючи клієнтам економ-програми за доступними тарифами.

Через стрімке зростання збитковості по каско багато страхових компаній (СК) торік були змушені або взагалі припинити роботу з роздрібними клієнтами, або підняти ціни на цей вид страхування.

"Ряд СК хоч і не відмовляли прямо клієнтам з вулиці в страхуванні, але пропонували каско за абсолютно нереальним цінами, які досягали 12-15% від страхової суми. Зрозуміло, страхуватися за такими тарифами бажаючих не знаходилося", - розповів директор зі страхування ТОВ " Рендл Консалтинг "Ярослав Кирилів.

Причина такої поведінки - бажання страховиків зменшити роздуті в докризовий період портфелі автострахування, часто сформовані за заниженими тарифами. Зупинка банківського кредитування перекрила приплив нових платежів в компанії. Одночасно девальвація гривні наприкінці 2008-го - початку 2009-го, зростання цін на запчастини і послуги СТО призвели до різкого зростання збитковості за цим видом страхування. Рівень виплат (співвідношення виплат і зібраних платежів) по каско в багатьох СК досяг 80-90%.

Щоб залишитися на плаву, компанії взялися за чищення портфелів і коректування цін. "Протягом 2009 року ми кілька разів збільшували тарифи. Основна причина подорожчання - зростання середнього збитку через зростання цін на ремонт", - переконаний керівник відділу андеррайтингу СК "НАСТА" Ігор Запорожець.

Страховики, які хотіли будь-що-будь зберегти клієнтів, підвищували тарифи вибірково, збільшуючи їх для окремих груп транспортних засобів, що відрізняються підвищеною збитковістю або великою частотою настання страхових подій.

"Найбільше (до 15%) підвищилися тарифи для автомобілів, вартість запчастин і ремонту яких різко збільшилася. У першу чергу це транспортні засоби японських марок (Toyota Camry, Mitsubishi Lancer, Mazda-6"), - розповів начальник відділу добровільного страхування транспортних ризиків СК "Провідна" Юрій Фідасюк.

В цілому ж по ринку з докризових 5,5-6,5% ціни на каско до кінця минулого року злетіли до 7-8% (при нульовій франшизі по пошкодженнях) і вище. За підрахунками Insurance TOP, якщо в 2008 році середня ціна поліса каско становила 4,64 тис. грн., То в 2009 році вона практично досягла 5 тис.

На початок нинішнього року багатьом компаніям вдалося збалансувати портфелі, знову вийшовши на рентабельну діяльність.

"Ринок став набагато чистіше як у відносинах із страхувальниками, так і щодо прибутковості самих компаній", - запевняє заступник голови правління СК "Нова" Олексій Румянцев. Як наслідок СК стали знову активізувати продажі автострахування, пропонуючи більш конкурентні ціни.

"Страховики, переключилися торік виключно на роботу з юрособами, зараз повертаються в роздрібний сегмент. Компанії, раніше непомірно завищували ціни, знов повертаються до реальних тарифів", - відзначає Ярослав Кирилів.

Цінове потепління в першу чергу торкнулося тих автомобілів, які в минулому році за статистикою компаній найрідше потрапляли в ДТП, і чий ремонт обходився не дуже дорого. "За результатами аналізу нашого страхового портфеля і показників збитковості окремих марок і моделей авто в 2009 році компанія знизила на 5-7% базові тарифи на окремі групи транспортних засобів. Вони були зменшені для понад 450 моделей різних марок автомобілів, серед яких Honda CR-V , Hyundai Santa Fe, Hyundai Tucson, KIA Sorento, KIA Sportage, Mazda CX7, Mazda CX9, Mitsubishi Pajero, Mitsubishi Outlander, Subaru Forester, Nissan Х-Trail, Volkswagen Touareg. Подешевшали також поліси практично для всіх моделей таких марок, як Audi, BMW, Mercedes і Range Rover ", - розповідає Юрій Фідасюк.

Деякі зміни зазнала цінова політика компаній в регіонах. "Найбільш відчутним пониження тарифів стало для регіональної мережі. Зараз середній тариф для регіонів складає для нового авто 4-5,5%, тоді як для Києва - 6-7,7%", - говорить заступник голови правління АСК "ІНГО Україна" Олександр Миколенко.

Одночасно компанії продовжують підвищувати ціни на автомобілі, що зарекомендували себе в минулому році не з кращого боку. "Наприклад, ми на 10% підняли тарифи на транспортні засоби вартістю до $ 15 тис. для Києва. Подорожчання відбулося через підвищену збитковість даного сегменту автомобілів", - констатує начальник відділу автотранспортного страхування СК "Українська страхова група" Юрій Корякін.

"Також подорожчали договори страхування автомобілів китайського виробництва", - доповнив колегу Олексій Румянцев. За словами експертів, в результаті ДТП крихкі китайські авто отримують найбільш серйозні пошкодження і є одними з лідерів за кількістю тотальних збитків. Звідси - вищий тариф при їх страхуванні.

Страховики запевняють, що незважаючи на зміцнення гривні (з початку року більш ніж на 2%), СТО навіть не думають знижувати ціни на ремонт автомобілів. Тому більшість СК, не зловживали завищенням тарифів торік, залишають ціни на каско незмінними або навіть підвищують їх, підтягуючи до ринкового рівня. "В результаті тарифи по каско в порівнянні з минулим роком збільшилися на 5-10%, у деяких компаніях до 20%", - розповідає голова правління СК "Брокбізнес" Вадим Загребной.

"Автовласники змінили свої вподобання щодо умов страхування. Зокрема, ми фіксуємо все більше договорів з франшизами 1, 2 і навіть 5% по збитку, що в 2008 році спостерігалося вкрай рідко", - констатує директор департаменту продажів ЗАТ УСК "Княжа" Vienna Insurance GroupАлександр Куленіч.

Експерти вважають, що покупка усічених програм страхування залишатиметься для автовласників єдиним способом заощадити на страховці. Нинішнє зниження низкою компаній цін не стане на ринку масовим явищем, і до кінця року середні тарифи на повне каско заморозяться на рівні 7-8%.


За матеріалами: Коментар
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини