В Україні зареєстрована нова редакція Закону "Про страхування"    (22.12.2011)

Законопроект "Про внесення змін до Закону України" Про страхування "(нова редакція) зареєстрований в парламенті 19 грудня 2011 року. Ініціатором законопроекту виступив глава підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінпослуг комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Андрій Пінчук (фракція Партії регіонів).


Причиною розробки послужило, за словами авторів, низька довіра населення до діяльності страховиків, необхідність посилення захисту прав споживачів страхових послуг (страхувальників), недостатній рівень прозорості діяльності страховиків, наявність прогалин у законодавчому регулюванні страхування життя, відсутність на страховому ринку достатньої кількості актуаріїв, а також необхідність адаптації українського законодавства у сфері страхування до норм Євросоюзу.

Проект, крім звичайних у таких законах норм-визначень, засновує, зокрема, управління ризиками страховика для ідентифікації потенційних ризиків і з метою нагляду, а також підвищує вимоги до формування статутного капіталу страховика, встановлює розмір регулятивного капіталу, вимоги до платоспроможності, активів страховика, системі його управління, визначає умови доступу страховиків-нерезидентів до діяльності на території Україні.

Законопроектом, зокрема, пропонується встановити мінімальний розмір регуляторного капіталу для ризикових страхових компаній у розмірі 22 млн грн, для компаній зі страхування життя - 32 млн грн. Такий же регуляторний капітал для компаній, що здійснюють страхування великих ризиків, і для перестрахових компаній.

Встановлено вимоги і до власників істотної участі, а також порядок його придбання. Документом пропонується визначити правовий статус актуаріїв і аудиторів у сфері страхування, а також встановити порядок розкриття інформації страховиками для забезпечення захисту страхувальників.

В Україні посилюється порядок виходу на страховий ринок нових компаній, а також посилюються вимоги до управління діючими страховиками. Зокрема, пропонується призначати главу правління страхової компанії та головного бухгалтера за погодженням з Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг.

Окремою статтею в проекті регулюються вимоги до найменування страховика. Зокрема, у повному найменуванні обов'язково має бути присутнім слово "страхова", а у випадках страхування життя - слова "страхування життя" (або похідні від них). Не допускається використання найменувань, тотожних вже існуючим або схожих з ними до ступеня, що може привести до помилки в сприйнятті.

Законопроект пропонує дещо змінити класифікацію видів страхування, наблизивши її до європейських норм.

Окрім іншого, проектом передбачається, що страховики повинні оприлюднити в певному уповноваженим органом порядку свою фінансову звітність, а також річний звіт, що включає в себе звіт про корпоративне управління.

Як неодноразово зазначали учасники страхового ринку, чинний закон "Про страхування", прийнятий в 2007 році, значно відстає від діючих в Україні норм законодавства.

За матеріалами: "Інтерфакс-України" і "Ліга: Закон"
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини