СК загрожують ліцензійні ризики    (23.12.2011)

Держфінпослуг має намір ускладнити їх отримання.


Вчора Госфінуслугпредложіла обмежити видачу ліцензій страховим компаніям. Без права на ведення страхової діяльності незабаром можуть залишитися компанії, які не виконують приписів та санкцій регулятора. Втім, експерти сумніваються, що запропоновані комісією документи будуть прийняті, так як вичерпний перелік причин для відмови у видачі страхових ліцензій закріплений в профільному законі.

Держфінпослуг вчора оприлюднила проекти змін до ліцензійних умов здійснення обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності та страхової діяльності в цілому. У документах передбачено, що страхова компанія не зможе одержати ліцензію, якщо на момент подачі документів вона не виконала застосовані комісією заходи впливу, термін виконання яких минув. А страховик, який має намір продавати "автоцивілку", при наявності невиконаних приписів комісії не зможе подати документи.

Глава Держфінпослуг Василь Волга розповів, що комісія щотижня розглядає звернення на отримання ліцензій від компаній, що мають невиконані розпорядження. Він пообіцяв, що остаточна редакція змін буде жорсткіше - з тексту буде вилучено формулювання "термін виконання яких вже минув". "Якщо є невиконане розпорядження, то компанія не повинна мати права подавати документи, вона повинна завчасно їх виконувати", - зазначив пан Волга. За його словами, наступним кроком комісії може стати тимчасовий мораторій на видачу ліцензій для оздоровлення ринку.

За словами віце-президента страхової компанії "Аска" Олени Машаро, комісія вирішила узаконити норму, яку де-факто застосовувала і раніше: "Якщо регулятор зробив зауваження і компанія його не оскаржила, вона повинна виправити порушення, аби отримати ліцензію". "Держфінпослуг надсилає компаніям безліч дрібних розпоряджень, які не відносяться до їх платоспроможності. Потрібно комплексно підходити до регулювання ринку ОСЦПВ і вирішувати першочергові завдання: приймати положення про централізовану базу даних МТСБУ, про тарифну політику", - вважає заступник голови однієї з великих компаній.

Експерти не вважають за доцільне обмежувати видачу ліцензій. "Якщо зроблено припис з терміном виконання місяць, то неправильно стверджувати, що протягом цього часу не можна видавати нові ліцензії. Якщо строк минув, то йде анулювання всіх ліцензій", - сказав екс-глава Держфінпослуг Віктор Суслов. За його словами, для введення таких обмежень необхідно вносити зміни в закон "Про страхування". У ст. 39 цього закону говориться, що відмова від видачі ліцензії може бути прийнятий тільки при невідповідності поданих документів законодавству. "Думаю, Мін'юст ці зміни просто не зареєструє, якщо вони будуть прийняті", - зазначив пан Суслов. На думку юриста страхового брокера BritMark Сергія Єфімова, розпорядження комісії можуть бути оскаржені в суді. "Можна оскаржити їх або не дотримуватися. У кожному окремому випадку відмови комісії у видачі ліцензії на цій підставі компанії зможуть оскаржити такі рішення", - упевнений юрист.

За матеріалами: Комерсант
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини