Збиток по ОСАГО будуть відшкодовувати у своїй страховій компанії, а не в компанії винуватця ДТП    (26.12.2011)

Депутати прийняли в першому читанні законопроект, що спрощує життя автомобілістам, які мають поліс ОСАЦВ. Згідно з документом, водій отримує відшкодування шкоди у своїй страховій компанії, а не в СК винуватця ДТП.

Законопроект, що передбачає введення системи прямого відшкодування збитків, при якій має поліс ОСАЦВ страхувальник отримує відшкодування у своїй страховій компанії, а не в тій, клієнт якої завдав йому збитки, прийнятий у першому читанні.

За прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" за основу проголосували в четвер 229 депутатів.

Як повідомлялося, авторами законопроекту виступили Андрій Пінчук, Олександр Єдін, Дмитро Святаш (всі - фракція Партії регіонів), Олександр Клименко (НУНС), Євген Царьков (фракція КПУ) та Валерій Шаманов (позафракційний).

Законопроект пропонує внести зміни в систему відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю потерпілого, передбачивши наявність мінімального рівня виплат навіть у тому випадку, коли медичні витрати неможливо підтвердити документально, а також уточнити порядок розрахунку і виплати відшкодування та регламентних виплат.

Ініціатори законопроекту вважають за необхідне скасувати законодавче положення, що стосується системи "Бонус-малус", як втратило дієздатність у зв'язку з введенням єдиного типу поліса, за яким застрахована відповідальність будь-якого користувача застрахованого транспортного засобу, якщо такий засіб використовується на законних підставах.

Крім того, автори документа пропонують посилити умови набуття та припинення членства в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) з метою підвищення дисципліни страховиків та недопущення порушення законодавства і договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Вони також вважають за необхідне підвищити рівень фінансового забезпечення фондів МТСБУ з метою надійного гарантування виплат, уточнити статус таких гарантійних внесків та систематизувати їх.

Законопроект також пропонує удосконалити систему визначень, уточнити порядок затвердження розмірів страхового платежу, переліку та значень коригуючих коефіцієнтів, визначити статус договору страхування у разі зміни власника застрахованого транспортного засобу.

Депутати також вважають за необхідне посилити контроль наявності договорів ОСАГО, ввести відповідальність за порушення умов страхування, усунути неузгодженості, які виникли після прийняття закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП і виплати страхового відшкодування".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини