За підроблену аварію - кримінальний термін    (29.12.2011)

У Уряд і Верховний суд спрямований проект змін до Кримінального кодексу. Депутати хочуть розширити статтю про шахрайство. У неї пропонується окремими пунктами внести відповідальність за так звану підставу на дорозі.

Знайома ситуація: їде людина, нікого не чіпає, раптом перед ним на смузі виникає якась іномарка, яка різко б'є по гальмах. Зіткнення, хтось не дотримувався дистанції гроші на бочку. Є варіант, коли автомобіль рухається по крайній правій смузі, а вона

матеріали в тему:
широка. Обганяє автомобіль трохи приймає вліво - аварія.

Ще один варіант: темна ніч, ззаду в бампер впирається машина, яка сигналить дальнім світлом, не враховуючи інтереси зустрічних водіїв, ви приймаєте вправо, а там, під дзеркалом, машина з вимкненими фарами. Ви ні в якому суді не зможете довести, що фари були вимкнені, якщо ... Але про це пізніше.

Так от - у всіх випадках з вас хочуть грошей автоподставщікі. Ситуації ідеальні: ви в них винні. А довести, що маневри цих машин були навмисними, нереально.

Такий вид кримінального бізнесу процвітав на дорогах досить довго. Аж до моменту появи обов'язкового страхування відповідальності автовласників транспортних засобів. Однак і після його введення автоподставщікі знайшли свої ніші. А вже останнім часом розгорнулися майже на повну котушку. За даними одного з авторів цього законопроекту Ярослава Нілова, кількість таких випадків зросла в середньому на 20 відсотків по країні.

Кримінальним бізнесменам не складно довести свою правоту. У них є і свої люди в місцевих ГИБДД, і свої люди в страхових компаніях. Один із простих способів розлучення: «Ти винен (не тримав дистанції, не поступився дорогою вибирай на смак). Даішник тебе зробить винним, страхова компанія за тебе виплатить, але потім ти п'ять років будеш розплачуватися за цю виплату ». І всі ці аргументи цілком реальні.

Найчастіше даішники не завжди вивчають всі подробиці ДТП, а страховики, як правило, віддають перевагу саме їх думку як остаточне. У той же час встановити шахрая можна, доклавши до цього зусиль. Але для цього має бути заява від потерпілого. Не всі потерпілі йдуть на такий крок. Багатьом простіше розплатитися на місці і забути про цю історію.

Тим більше що в більшості випадків шахраям вдається відбутися лише штрафом. Залучити їх по повній програмі не дозволяє ні доказова база, ні Кримінальний кодекс.

Як вважають деякі депутати, якщо відповідальність за цю справу буде збільшена в рази, якщо за подібне шахрайство замаячить реальний кримінальний строк, то, швидше за все, кількість охочих взяти участь в цьому бізнесі помітно скоротиться.

Як стверджує один з авторів законопроекту, в даний час осіб, які вчинили цей злочин, зазвичай судять за статтею 159 КК РФ.

Однак даний вид злочину далеко виходить за рамки простого шахрайства, оскільки пов'язаний з вимаганням грошей, а також з порушенням правил безпеки руху та пошкодженням транспортного засобу потерпілих. Тому законопроект пропонує виділити умисне створення дорожньо-транспортної пригоди з метою вимагання в самостійний вид злочину і встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

А у випадках вчинення його групою осіб за попередньою змовою або з заподіянням тяжкої шкоди здоров'ю потерпілого до 10 років.

Тим часом довести, що вас підставили, можна за допомогою відеореєстратора, який зняв відбувається не тільки спереду, але і ззаду. На жаль, такою технікою володіє не кожен автомобіліст. У ДАІ на озброєнні тільки дані про правопорушення. Якщо один з автомобілів не раз потрапляв у таку ситуацію, то варто уважніше поставитися до його порушень.

Щоб не потрапити в таку ситуацію, нагадуємо ознаки автопідстави і способи боротьби з ними:

ви поїхали, нікого не чіпали, і раптом почули удар. Що робити? Вам необхідно зупинитися, озирнутися, зрозуміти, що сталося. Якщо нічого незрозуміло і ви в машині один, то виходити за її межі можна, тільки замкнувши двері;
вам необхідно оглянути всі пошкодження як на своєму автомобілі, так і на машині другого учасника;
якщо вам пропонують від'їхати хоча б для того, щоб подивитися на пошкодження автомобілів, не погоджуйтеся. У першу чергу викликайте ДАІ, потім повідомляйте про інцидент страхової компанії. Все це робіть самі і зі свого телефону;
якщо другий учасник аварії вже викликав ДАІ, ваш дзвінок зайвим не буде. А якщо він виявився подставщіком, то ваш дзвінок буде тільки вам на користь;
якщо вас примушують прямо зараз викласти необхідну суму, зідзвонюються з майстрами Автотехцентр або якимись страховиками не йдіть на вмовляння розплатитися на місці;
будь-яке насильство у відношенні вас привід звертатися в поліцію.
Є тільки три законні способи виїхати з місця події. Перший: скласти схему пригоди, заповнити повідомлення про ДТП разом з другим учасником аварії і проїхати на найближчий пост. Тільки в тому випадку, якщо є згода про обставини події, які викладені в повідомленні про ДТП.

Другий спосіб: якщо є згода про обставини пригоди, в ньому брали участь два автомобілі, немає постраждалих, бланк повідомлення заповнений, а вартість збитку потерпілого не перевищує 20 тисяч, можна просто роз'їхатися, а потім потерпілий пред'явить претензії страхової компанії.

Третій спосіб: викликати на місце події ДАІ за номерами «02» або «112».
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини