Менше штрафів та нові хитрощі ДАІ    (19.01.2012)

«Візир» виїхав на півдня, а даішники придумали, як карати за перевищення швидкості до 20 км.

Два місяці тому Кабмін дозволив на міських дорогах, що мають розділову огорожу в три і більше смуг в одну сторону, збільшити максимальну швидкість руху до 80 км / ч. Тобто начебто можна безкарно їхати до 100 км / год, адже по Адмінкодексу перевищення максимально дозволеної швидкості не більше ніж на 20 км / год не карається. Але, як виявилося, появі знаків «80» водії рано раділи: даїшники і раніше продовжують їх штрафувати, якщо під таким знаком ви їхали навіть 81 км / год. І пояснюють це не перевищенням швидкості, а порушенням вимог дорожніх знаків (це вже 122 стаття Адмінкодексу), за що покладений той же штраф, що і за швидку їзду - 255-340 км / ч.

Євген Кравець, начальник відділення профілактичної роботи столичного ДАІ, роз'яснив нам, що стаття 122 частина 1 дійсно передбачає штраф лише за перевищення швидкості понад 20 км / год. «Проте на тих ділянках доріг, де« поріг »підвищено до 80 км / год, безкарно можна рухатися саме з такою швидкістю. Якщо водій їхатиме швидше, то інспектор ДАІ має право притягати його до відповідальності, але вже не за перевищення швидкості, а за невиконання вимог дорожніх знаків, за що передбачено штраф 255-340 грн. », - Говорить він.

Юристи вважають подібне трактування закону неправильним. Адвокат Вадим Володарський радить оскаржувати такий протокол в суді: «Мова йде не про обмеження максимальної швидкості, а про її збільшення. Тобто відповідальність може наступати лише при перевищенні швидкості на 20 км / год ». Його колега Василь Мірошниченко говорить, що при такому тлумаченні правил дорожнього руху установка знаку «максимальна швидкість 80 км / год» втрачає сенс, адже при його відсутності водій має право на будь-якій вулиці, а не тільки на швидкісній магістралі (!) Їхати 80 км / год, і за тією ж статтею 122 оштрафувати його не можуть. А так виходить, дірка в законі використовується інспекторами: «Так, водій порушив вимогу знаку, але питання: що вимагає знак? Їхати не більше 80 км / ч. Виходить, суть порушення в тому, що водій перевищив швидкість, припустимо, на 10 км / ч. Але таке порушення за статтею 122 не карається. Будь-який суддя це підтвердить ».

«ВІЗИР» ВІДПРАВИЛИ НА ПІВДНЯ

B останнім часом на дорогах України патрулів з «Візирами» стало набагато менше. Правда, як роз'яснила нам керівник прес-¬ служби департаменту ДАІ МВС Ніна Хмелевська, інспектора нікуди не зникли, просто у зв'язку з розпалом курортного сезону вони масово несуть службу в південних регіонах, де збільшився потік відпочиваючих.

Примітно, що буквально в той же час водії помітили, що на дорогах з'явилися нові знаки: фотоапарат в трикутнику і під ним табличка, що попереджає про те, що ведеться відеофіксація порушень ПДД. Хмелевська роз'яснила: водіїв попереджають про те, що на цій ділянці дороги можуть чергувати патрулі з «Візирами» (а можуть і не чергувати, виходить «лотерея» для порушників). «Як правило, такі знаки ставлять перед небезпечними ділянками. Це зроблено, щоб водії не тільки психологічно були готові до того, що за ними стежать, але і були більш уважними і знижували швидкість, - говорить вона. - Це вже дало результати: відсоток наймасовіших порушень «перевищення швидкості» впав за два місяці з 41% до 39% - це більше 34 тисяч водіїв ».

За матеріалами: www.segodnya.ua
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини