Нацкомфінуслуг проведе додатковий обов'язковий аудит страхових компаній    (23.01.2012)

Нацкомфінуслуг розробила проект розпорядження «Про затвердження Порядку призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора», в якому перерахувала підстави для призначення таких перевірок.

Ззакон «Про страхування» надає Нацкомфінуслуг право призначати страховикам раз на рік додаткову аудиторську перевірку, однак не деталізує в яких саме випадках.

На думку чиновників комісії, достатніми причинами для застосування такого заходу будуть невідповідність поданої СК звітності стандартів бухгалтерського обліку та аудиторського висновку - Міжнародним стандартам аудиту.

Крім цього «нарватися» на додатковий аудит мають шанси страхові компанії з часткою внутрішнього перестрахування в більш ніж 50%, з незадовільними результатами тестів раннього попередження або СК з активами, в яких понад 40% займають нематеріальні активи, довгострокові фінансові інвестиції та довгострокова дебіторська заборгованість ( крім держоблігацій і депозитів).

Додаткові витрати на аудит можуть понести страховики, які порушили вимоги законодавства в частині розмірів резервів, чистих активів і показників фактичної платоспроможності. Також під загрозою будуть і компанії, на які надійшло понад 10 скарг клієнтів на неврегульовані страхові виплати, що було зафіксовано актами регулятора.
Нагадаємо, що питання проведення додаткових аудиторських перевірок СК гостро постало ще за колишнього главу комісії Василя Волги в 2010 р. «Тоді близько 60 компаній отримали так звані« листи щастя ». При цьому ціни на послуги додаткового аудиту були вказані в десятки разів вище звичайних витрат на такі перевірки. Багато страхових компаній відмовилися від проведення такої допревізіі, піднявся галас, почали розбиратися і потихеньку зам'яли інцидент - регулятор відмовився від своєї затії.

Нині поява регулює ці моменти документа гравців ринку сприймають з побоюванням і вважають, що з переліком причин, які будуть призводити до доппроверкам, комісія злегка перестаралася.
   
За матеріалами: Економічні звістки
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини