Не поділили стаж    (31.01.2012)

У розпорядженні Комерсант-України опинився протокол позачергових зборів президії МТСБУ N296/2012, на якому 11 січня було вирішено оскаржити в суді рішення Нацкомфінуслуг N708. Цим документом регулятор 28 листопада змінив з кінця грудня коригувальні коефіцієнти, що визначають ціну полісів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСАГО). Всі члени президії бюро підтримали початок судового протистояння, оскільки залишилися незадоволені зниженням коригуючого коефіцієнта для водіїв зі стажем від трьох років («К4»). Він був встановлений в межах від 1 до 1,76, тоді як страховики наполягали на 1,35-1,76. "Ця зміна призведе до зменшення валових страхових платежів з цього виду страхування і збільшить ступінь ризику для страховиків-учасників ринку ОСАЦВ", - зазначається в протоколі.
Рішення Нацкомфінуслуг дозволило знизити вартість поліса ОСАЦВ для водіїв зі стажем на 35%. "Комісія в порушення регламенту, ігноруючи розрахунки бюро, вирішила в односторонньому порядку переглянути рішення, що загрожує банкрутством багатьох страховиків і колапсом ринку", - стверджує заступник голови правління СК "АХА Страхування" Максим Межебицький. Згідно з протоколом МТСБУ, ініціаторами розгляду цього питання стали НАСК "Оранта", СК УПСК і СК "Провідна". "Цей один пункт оцінюється в 300 млн грн, які всього за один рік не отримає ринок. В умовах, коли не налагоджена боротьба з демпінгом, з великою ймовірністю можна сказати, що ряд компаній спробують використати цю ситуацію для переділу ринку за допомогою актуарно не обгрунтованих коефіцієнтів ", - вважає член президії МТСБУ Олександр Завада. Тому в рамках своїх повноважень президію МТСБУ рекомендував членам бюро (на ринку працює 86 страховиків) використовувати при розрахунках коефіцієнт від 1,35.
У Нацкомфінуслуг впевнені в правильності своїх дій. ".. Ми вважаємо рішення законним Воно зареєстровано в Мін'юсті У нас немає офіційної інформації щодо рішення бюро його оскаржити", - коротко відповів виконуючий обов'язки голови комісії Андрій Литвин. Слід зазначити, що проблема не в розмірі коефіцієнта, а в різних підходах. Комісія впевнена, що ціна полісів для водіїв з більш ніж трирічним стажем може знижуватися, тоді як МТСБУ хоче зробити для них дорожчі поліси, ніж для водіїв без стажу. ». За пропозицією бюро і дрібні, і великі компанії працювали на єдиних страхові тарифи Великі компанії не можуть більше їх знижувати, інакше підуть у найглибший мінус, а ті, хто не виплачує за страховими випадками, і далі будуть знижувати ціни на страховку", - сказав співрозмовник в одній з великих СК.
Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський високо оцінює шанси на успіх МТСБУ при оскарженні процедури прийняття рішення Нацкомфінуслуг, яка має право лише стверджувати пропозиції бюро. На думку голови правління СК "Глобус" Володимир Ганчак, застосовувати коефіцієнти до стажу водія взагалі не слід, встановивши лише контроль над дотриманням системи "бонус-малус". ». Затівати судові суперечки через це немає сенсу Є багато більш важливих питань, які потрібно вирішити", - стверджує директор СК "Днепрінмед" Наталя Белінська.

За матеріалами: Коммерсант-Україна
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини