Розкол на російському ринку страхування    (02.02.2012)

Техогляд посварив "Росгосстрах" з "РЕСО-Гарантією" і "Ингосстрахом".

Два великих гравці на ринку ОСАЦВ, "РЕСО-Гарантія" та "Інгосстрах", спільно з Федерацією автовласників Росії пропонують ввести мораторій на оновлену процедуру проходження ТО. Таким чином, неофіційне пропозицію Федеральної служби з фінансових ринків Росії (ФСФР) зам'яти скандал до березня 2012 року, відкинуто. Частина автостраховиків продовжують звинувачувати "Росгосстрах" в некоректній роботі за новими правилами ТО і наполягають на поверненні в 2012 році до старої системи.

Не минуло й місяця, як ТО віддали під контроль страхових компаній, а страховики вже мало не змістили главу свого профоб'єднання - Російського союзу автостраховиків (РСА) Павла Буніна, вчора ж був продемонстрований і формальний розкол спільноти. Опонентами "Росгосстраха" виступили "РЕСО-Гарантія" та "Ингосстрах": вчора представники другого табору спільно з Федерацією автовласників Росії (ФАР) заявили про необхідність введення річного мораторію на реформу ТО. "Незважаючи на ряд позитивних моментів вступило в силу з 1 січня закону, коли процедура не ускладнилася і не стала дорожче, виявлено ряд серйозних недоліків, які вимагають доопрацювання цього закону, - цитує ИТАР-ТАСС президента ФАР Росії Сергія Канаєва .- Закон приймався в поспіху , і в ньому не були враховані ряд найважливіших моментів як організаційного, так і фінансового характеру ".

Рішенням проблеми, за словами пана Канаєва, може стати створення об'єднаної бази особистого автотранспорту в Росії, використання якої запобіжить корупцію та шахрайство. Про подібний мораторій страховики вже просили в грудні на міжвідомчій раді в Мінфіні. Тоді ця пропозиція оприлюднив гендиректор "РЕСО-Гарантія" Дмитро Раковщік. Міністр фінансів Антон Силуанов тоді ж зауважив страховикам, що зміни не встигнуть оформити до 1 січня, проте запропонував офіційно направити їх до Мінфіну.

А вже цього року з'ясувалося, що схему прив'язки ТО до ОСАГО зміг здійснити з початку січня тільки "Росгосстрах". Нагадаємо, останній оголосив про партнерство з оператором ТО - ЗАТ "Техогляд", яке отримало талони ТО нового зразка. Взявши на себе первинне оформлення талонів ТО, "Росгосстрах" не зупинив продажу ОСАГО, як це були змушені зробити, не маючи працюючої схеми, всі його конкуренти. Інші великі страховики вказували на те, що ТО в даному випадку проводиться без інструментального контролю.

Вчора ж в ефірі радіостанції "Ехо Москви" заступник гендиректора "Ингосстраха" Ігор Ямов заявив про те, що ЗАТ "Техогляд" отримало майже всі 100% бланків ТО нового зразка. "На правлінні РСА 14 січня керівництвом союзу представило статистику по відвантаженню бланків нового зразка. Картинка вийшла хвороблива. З 2501000 бланків 2500000 було відвантажено одного оператора - ЗАТ" Техогляд ", - повідомив пан Ямов. У відповідь РСА випустив офіційне повідомлення: "Ігор Ямов, як член правління РСА, вводить в оману автолюбителів. Всі компанії, які отримали акредитацію в РСА і подали заявки, отримали бланки талонів ТО. Пан Ямов повинен бути в курсі, що станом на 19 січня (дата першого в 2012 році засідання правління РСА). Союз автостраховиків затвердив заявки на забезпечення організацій, внесених до Реєстру операторів техогляду, на 6971130 бланків старого зразка (до реєстру було внесено 1997 операторів). Договори з "Держзнаком" на забезпечення бланками талонів нового зразка були укладені з двома організаціями (ЗАТ "Техогляд" - 98 пунктів ТО і ЗАТ "Трансдекра" - 1 пункт ТО) на відвантаження 2501000 бланків ". Всі компанії, які подавали заявки в РСА , були забезпечені бланками, стверджують у Спілці.

Нагадаємо, ФСФР раніше наполягала на тому, що і вимога відставки голови РСА Павла Буніна, і всі висновки по ситуації потрібно буде розглядати до березня 2012 року. Проте вчора пізно ввечері служба повідомила про виявлення порушень у "Росгосстраха". "ФСФР Росії має відомості про те, що ТОВ" Росгосстрах "видавало поліси ОСАГО без пред'явлення страхувальниками талонів, що відповідають вимогам законодавства", - говориться в її повідомленні. Втім, страховикові поки видано лише припис про проведення внутрішньої перевірки та усунення порушень, компанія також повинна представити службі реєстр договорів ОСАГО, укладених з 1 по 15 січня 2012 року включно із зазначенням реквізитів талонів ТО. Учора ж відбулося і засідання президії союзу. Проте на ньому нових кадрових рішень прийнято не було: глава РСА Павло Бунін залишається при своїх обов'язках, перевибори голови, судячи з усього, відбудуться 20 березня.

Заступник міністра фінансів Олексій Саватюгін припускає провести закриту нараду з приводу розколу страховиків і реформи ТО.


За матеріалами: Коммерсант
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини