Страхування квартири: що можна застрахувати і як це можна зробити?    (04.02.2012)

 При страхуванні квартири страхуються три складові, на кожну з яких визначається ліміт відшкодування в договорі страхування - з'ясував «Простобанк Консалтинг».

 
 
При страхуванні квартири страхуються три складові, на кожну з яких визначається
ліміт відшкодування в договорі страхування, а саме:
 
 
1. Конструктивні елементи (стіни, стелі, перекриття, інженерні комунікації). Як правило, страхуються тільки конструктивні елементи, якщо квартира є предметом іпотеки. Також конструктивні елементи страхуються окремо, якщо Ви хочете захистити свою квартиру від тотальної загибелі, наприклад, від вибуху газу або стихійних лих. Страховий тариф - від 0,2% до 0,4% від вартості квартири.
 
 
2. Внутрішнє оздоблення (оздоблення стін, підвісні стелі, покриття підлоги і т.д.). Основні фактори ризику - заливши водою і пожежа. Не всі страхові компанії страхують окремо обробку без конструктивних елементів. Це пов'язано з більшою частотою настання страхових подій по внутрішній обробці. Страховий тариф від 0,35% - до 0,7%.
 
 
3. Рухоме майно (меблі, електронна техніка, предмети інтер'єру, ін.). Основні фактори ризику - це крадіжка, грабіж, заливши водою. Страховий тариф на цю категорію є найвищим і складає 0,4% - 1%. При цьому рухоме майно не страхується окремо без конструктивних елементів або обробки.
 
При страхуванні всього комплексу квартири загальний страховий тариф складе 0,2% -0,6% в залежності від:
 
вартості квартири (при страхуванні майна - чим вище страхова сума, тим нижче тариф);
параметрів квартири (стан будинку, сигналізація і т.д.);
переліку обираних ризиків;
кількості видів страхування, придбаних у компанії і т.д.
Також можна виділити два види страхування квартир: експрес-страхування і класичне страхування. При першому страхування проводиться без огляду квартири, вартість поліса недорога - 50-300 грн. на рік. Цей поліс захищає від дрібних збитків по обробці квартири і майну в квартирі. Однак слід зазначити, що цей поліс не захистить від катастрофічних збитків, якщо згорить, наприклад, вся квартира. Тому що страхова сума в полісі обмежена і складає приблизно від 10 000 до 50 000 грн. і є постійною величиною за всіма полісами незалежно від того, яка квартира страхується - дорога чи дешева.
 
Поліс класичного страхування квартири коштує дорожче, тому що страхова сума дорівнює повній вартості квартири і, відповідно, платіж вище. Цей поліс захищає від тотальної загибелі квартири. У цьому випадку страхова компанія може провести огляд квартири до укладення договору страхування, але також може страхувати і без огляду на свій розсуд. Вартість страховки на ринку - від 0,25 до 0,6% від загальної вартості квартири та майна в ній, а залежить від обраних ризиків, вартості квартири, франшизи, параметрів будівлі і тарифної політики страхової компанії. За такою схемою також страхують квартири, які знаходяться в заставі банку.
 
Основними причинами слабкого поширення страхування квартир в Україну є те, що клієнт не вірить, що може щось трапитися з його квартирою (пожежа, заливши водою і т.д.). Другий фактор - недовіра до страхових компаній, і, нарешті, третій, не менш важливий - низький рівень доходів населення.
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини