У відповіді за БЕЗПЕКУ СТРАХУВАННЯ    (06.02.2012)

 За даними МНС, за рік в середньому на території Російської Федерації відбуваються тисячі катастроф різного рівня; найбільш важкі наслідки, як правило, виникають в результаті аварій на об'єктах, що відносяться до категорії небезпечних.

 
Після обговорення питання про доцільність введення обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників небезпечного об'єкта за заподіяння шкоди в результаті аварії, 27 липня 2010 року був прийнятий, а з 1 січня 2012 року набрав чинності Закон про обов'язкове страхування відповідальності власників небезпечних об'єктів ¹ 225-ФЗ.
 
Закон встановлює перелік небезпечних об'єктів. До них, зокрема, віднесено гідротехнічні споруди (греблі, водосховища), фунікулери, ескалатори, ліфти, об'єкти, на яких отримують розплави металів, ведуться гірничі або підземні роботи, а також ряд інших об'єктів.
 
Власники небезпечних об'єктів зобов'язані страхувати свою відповідальність вже з 1 січня 2012 року. Щодо небезпечних об'єктів, які є державним або муніципальним майном та фінансування експлуатації яких повністю або частково здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, ліфтів та ескалаторів в багатоквартирних будинках положення про обов'язкове страхування застосовуються з 1 січня 2013 року. 1 квітня 2012 вступає в силу стаття 9.19 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення: із цього моменту за відсутність страхового поліса організації буде загрожувати штраф в розмірі до 500 000 рублів.
 
Федеральний закон ¹ 225-ФЗ істотно змінює умови страхування цивільної відповідальності власників небезпечних об'єктів: встановлюються єдині страхові тарифи для всіх компаній, укласти договір страхування можливо тільки зі страховою компаній, яка входить до Національної спілки страховиків відповідальності (НССО) і має відповідну ліцензію (на даний момент з 53 страховиків, що входять в НСОО, ліцензії отримали 28 компаній); значно збільшується граничний розмір страхових виплат потерпілому (до 6,5 мільярдів рублів).
 
Відповідно до Закону, перевірка стану небезпечних об'єктів і оцінка рівня їх безпеки буде проводитися силами страхових компаній щорічно. Таким чином, закон ¹ 225-ФЗ створює своєрідну систему додаткового контролю за станом небезпечних об'єктів та фінансового стимулювання їх власників, яке дозволить мінімізувати кількість аварій. Слід зазначити, що в рамках формованої системи самі страхові компанії почнуть діяти в потрібному напрямі: створювати для свої клієнтів необхідні умови, щоб вони працювали над підвищенням якості експлуатації об'єктів. Крім того, введення обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників небезпечних об'єктів дозволить отримати більш адекватну статистику пригод на небезпечних об'єктах. Досить звернутися до прикладу введення закону про ОСАЦВ, коли статистика страхових компанія стала виявляти в 4 рази більше ДТП, ніж фіксувала офіційна статистика ГИБДД.
 
За розвитком ситуації уважно стежать не тільки компанії - власники небезпечних об'єктів, а й будівельні саморегульовані організації, так як вони теж побічно зацікавлені у формуванні здорового рику страхування небезпечних об'єктів.
 
Саморегулируемое співтовариство оцінює появу закону ¹ 225-ФЗ в цілому позитивно, при цьому віддаючи собі звіт, що в підсумку все буде залежати від того, як на ділі будуть реалізовуватися положення закону.
 
Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) звернувся до Уряду Російської Федерації з проханням переглянути розмір страхових внесків у бік зменшення, вважаючи за необхідне провести всебічний аналіз обгрунтованості існуючих тарифів і виробити оптимальне рішення, яке дозволить не створювати надмірний тягар для страхувальників і дозволить страховикам ефективно вести свою діяльність, забезпечуючи своєчасність виплат.
 
Своєчасність і відповідність виплат - це ще один фактор, від якого буде залежати ефективність системи в цілому.
 
З точки зору власників небезпечних об'єктів, закон також привносить позитивні зміни. Тепер при аварії власник небезпечного об'єкта зможе гарантовано відшкодувати заподіяну шкоду. У випадку з небезпечними об'єктами, аварійні ситуації на яких можуть привести до масштабних трагічних наслідків, відшкодування шкоди за рахунок власних коштів організації не завжди було можливим. Договір страхування надасть серйозний обсяг покриття, який передбачає практично 100% гарантію задоволення вимог потерпілих.
 
Федеральний закон ¹ 225-ФЗ задає позитивну динаміку розвитку російського бізнесу в цілому і будівельного комплексу зокрема. Поетапне формування механізмів відповідальності організацій - здійснюють як будівництво, так і експлуатацію будівель і споруд - за результати своєї діяльності сприяє загальному підвищенню безпеки будівництва.
 
«Прийняття закону, що встановлює обов'язковість страхування цивільної відповідальності власників небезпечних об'єктів, є закономірним кроком у контексті розвитку механізмів забезпечення відповідальності в рамках будівельної галузі. Першим серйозним кроком у цій галузі стала поява компенсаційних фондів вишукувальних, проектних і будівельних СРО, потім з'явилися договору індивідуального страхування, потім - колективні договори. Встановлення та забезпечення відповідальності кожної зі сторін, так чи інакше впливають на виникнення аварій на об'єктах капітального будівництва, свідчить про розвиток галузі, про рух в напрямку цивілізованого русла », - зазначає генеральний директор СРО НП« Е.С.П. »Дмитро Мурзинці .
 
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини