Збитки позичальників поклали на страховиків    (07.02.2012)

Страховик, не виконав в строк свої зобов'язання за кредитним страхуванням, зобов'язаний відшкодувати позичальнику виникли в зв'язку з цим збитки - наприклад, в частині сплати відсотків по кредиту. До такого висновку дійшов Верховний суд РФ.

Позичальник не повинен нести збитки через необгрунтованих дій страховика, вирішив Верховний суд РФ.
Він розглянув дві наглядові скарги у справах, пов'язаних з додатковим збитком, який позичальники понесли через дії страховиків.

Як випливає з бюлетеня Верховного суду, в першому випадку громадянка в лютому 2008 р. взяла в омському філії «Промсвязьбанка» кредит на покупку Toyota Land Cruiser Prado. 11 квітня 2009 машина згоріла на стоянці. В той рік вона була застрахована в «РЕСО-Гарантія». Страхова виплата банку повинна була достроково погасити залишок боргу по кредиту. Однак «РЕСО-Гарантія» відмовила у виплаті. Страхове відшкодування на користь банку вдалося стягнути лише через суд.

При цьому всі судові інстанції відхилили вимогу клієнтки про компенсацію страховиком збитків, що виникли через дії «РЕСО-Гарантія»: з моменту загибелі машини і до страхової виплати за рішенням суду позичальниця продовжувала платити відсотки по кредиту. Суди виходили з того, що обов'язок по сплаті відсотків лежить на боржника і не залежить від страховика, який, до того ж, не є стороною за кредитним договором.

У другому випадку жінка в лютому 2008 р. взяла кредит в «Русфинанс Банку» і застрахувалася на випадок втрати працездатності в «Спаських воротах». Протягом терміну дії кредитного договору вона отримала інвалідність II групи. Страхове відшкодування банку було виплачено тільки за підсумками судового позову. Весь цей час позичальник-інвалід платила по кредиту. Суди вирішили, що стягувати суму цих платежів на її користь зі страховика неправомірно, оскільки затримка страхової виплати порушує права не позичальниці, а банку.

Однак Верховний суд РФ відзначає, що при своєчасних страхових виплатах зобов'язання обох кредиторів вважалися б виконаними, і вони припинили б платити відсотки по кредитах. Таким чином, громадянки понесли збитки через страхових компаній. Сума цієї шкоди підлягає стягненню за статтею 15 Цивільного кодексу, вирішив Верховний суд РФ.

«Рішення Верховного суду мені здається логічним. Якщо позичальник зазнав збитків через несвоєчасність страхового відшкодування, в цьому винен страховик, він і повинен платити », - заявив АСН старший партнер« ЛексФінанс Груп »Кирило Гацалов. За його оцінкою, випадки звернення громадян за стягненням подібних непрямих збитків з страховиків сьогодні носять не масовий, але вже й не одиничний характер.

У той же час опитані АСН експерти сумніваються в тому, що судова практика буде приведена у відповідність з позицією Верховного суду: його бюлетень - це не інформаційний лист і не огляд, якими люблять керуватися суди.

За даними аналітичного агентства «Автостат», у 2011 р. в Росії було продано 2480000 нових легкових автомобілів. Близько 35% з них куплено в кредит.
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини