Соціальний пакет як частина системи мотивації    (16.02.2012)

 Соціальний пакет є невід'ємною частиною системи мотивації персоналу. Зазвичай він складається з обов'язкових пільг і гарантій, передбачених законодавством, та комплексу бонусів, розроблених компанією. Бонуси компанії можуть надаватися в залежності від категорії співробітника (студенти, молоді батьки і т.п.), в залежності від посади (один вид соцпакета для топ-менеджерів, інший - для середньої ланки), після досягнення певних результатів в роботі або постійно.

 
Можливі складові соцпакета:
 
 
1. «Біла зарплата» і трудові гарантії
 
Все частіше на вибір роботодавця впливає наявність «білої» зарплати. Крім того, офіційне оформлення означає наявність оплачуваних лікарняних і відпусток, а також навчальних відпусток для студентів, можливість взяти кредит і багато інших переваг. Тому даний пункт - найперша і практично обов'язкова складова соцпакету.
 
2. Доплати і оплата послуг
 
Що стандартно пропонують українські роботодавці в складі соцпакета? Зазвичай це обіди і напої в офісі, автобус в разі незручного розташування офісу, оплата проїзного квитка, мобільного зв'язку, знижки на продукцію компанії, подарунки на свята, іноді - медстраховка, оплата тренажерного залу, освіти, євроремонт квартири і т.п. Список може бути продовжений в залежності від самої компанії. Іноді співробітникам пропонується можливість самим вибрати складові особистого соцпакета.
 
 
3. Турбота про співробітників
 
Частиною соцпакета може бути і турбота про співробітників - наприклад, організація свят та конкурсів для дітей, лікування, надання путівок.
 
 
4. Індивідуальний підхід як пільга
 
У наш час, коли все більше людей звертаються до дауншифтингу, включення індивідуального графіка роботи або роботи на дому в соцпакет актуально як ніколи. Крім того, це вигідно і компанії, тому що економляться кошти на утримання робочого місця, а в разі індивідуального графіка скорочуються втрати робочого часу за рахунок запізнень та інших факторів, а плинність кадрів зменшується.
 
 
5. Бальна система
 
Система побудови соцпакета на балах поки ще тільки починає приживатися в нашій країні. Вона основна на те, що протягом певного часу - наприклад, року - робота і досягнення співробітника оцінюються в балах. Після закінчення періоду на «зароблену» суму балів можна вибрати складові соцпакета. Плюси такого підходу - висока вмотивованість до кращої роботи і отримання працівників саме тих бонусів і пільг, які йому цікаві. Розробка сайту.
 
Кому надавати соцпакет?
 
Питання, яке хвилює роботодавців: пропонувати один і той же соцпакет всім співробітникам або виділяти групи в залежності від посади? Однозначної відповіді на нього немає.
 
Так, у разі надання одного загального соцпакета для всіх категорій співробітників, персонал відчуває середньої та нижчої ланки не відчуває себе обмеженим через подання великих привілеїв керівництву - проте по затратності такий підхід, безсумнівно, більш «важкий».
 
По дорозі поділу соцпакетів на групи йдуть найчастіше іноземні великі компанії. В такому випадку всім без винятку працівникам пропонується базовий соцпакет, що включає гарантії, передбачені законодавством і мінімальний набір - наприклад, обіди та медичне страхування, однак для окремих співробітників - керівників або особливо відзначилися - існує система «надбудов» до базового соцпакету, яка може включати забезпечення автомобілем, житлом, позики і т.д., і т.п. Такий поділ підкреслює статус співробітників і є більш ефективним для мотивації ключових співробітників, а також для тих, хто хотів би перейти в цю категорію.
 
 
При розробці соцпакетів потрібно враховувати індивідуальні потреби різних співробітників компанії та передбачити різні можливості: те, що цікаво молодим батькам навряд чи буде великою перевагою в очах студента і співробітника старшого віку. Точно так само потрібно враховувати співвідношення характеру роботи співробітника - і виду бонуса. Наприклад, якщо ви HR-менеджер кур'єрської компанії - чи буде дійсно бонусом безкоштовний обід для ваших співробітників, велика частина яких весь час перебуває поза офісом?
 
Якщо ви не зовсім уявляєте собі, що може бути цікаво вашим співробітникам - можна провести опитування. Результати дадуть вам безліч нових ідей - і це буде саме те, що потрібно вашим співробітникам
 
За матеріалами порталу rabota.ua
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини