Страховиків придушать до землі    (16.02.2012)

 Займатися агрострахуванням стане складніше

 
Правила роботи на ринку агрострахування будуть суттєво змінені. У Верховній раді вчора врахували поправки глави держави, прийнявши з другої спроби закон, яким передбачено субсидування фермерів, які страхують урожай. Однак займатися цим видом страхування зможуть тільки члени Аграрного страхового пулу. Компенсація витрат фермерів на страховку дозволить відновити ринок, говорять його учасники, втім, в законі не вказано розмір субсидування.
 
Вчора парламент підтримав внесення президентом Віктором Януковичем пропозиції в законопроект, що визначає особливості страхування сільгосппродукції з державною підтримкою. Прийнятий закон зобов'язує державу компенсувати з держбюджету частину коштів, сплачених виробниками страховим компаніям (СК) у вигляді премій за страхування майбутнього врожаю. Раніше в законі про держбюджет щорічно передбачалися кошти на покриття 50% ціни страховки, але в останні роки держава не субсидіювала фермерів.
 
Паралельно будуть посилені вимоги до страховиків. По-перше, всім компаніям необхідно буде отримати відповідну ліцензію, вимоги до видачі якої Нацкомфінуслуг ще належить розробити. Зараз компанії здійснюють діяльність зі страхування аграрних ризиків в рамках ліцензії на страхування майнових ризиків. Але і цього буде недостатньо. Щоб брати на себе ризики знищення врожаю, необхідно буде стати членом Аграрного страхового пулу, який створять і будуть фінансувати самі страховики. СК, що не входять в пул, не зможуть брати участь у страхуванні сільськогосподарської продукції за державної підтримки. Фермери, що застрахували посіви не у членів пулу, не отримають державну субсидію.
 
Типові договори страхування для кожного продукту і окремої культури будуть узгоджуватися з Мінагрополітики та Нацкомфінуслуг. З тексту закону вилучено згадку про Державне агентство з управління сільськогосподарськими ризиками, яке повинно було визначати правила гри на цьому ринку, включаючи встановлення тарифів. "У рамках адміністративної реформи була вказівка ​​не збільшувати кількість державних установ. Буде цілком достатньо департаменту при Мінагрополітики", - сказав експерт з агрострахування проекту IFC "Розвиток агрострахування в Україні" Роман Шинкаренко.
 
У той же час компанії, клієнти яких зможуть отримувати відшкодування частини коштів з держбюджету, повинні будуть створити в рамках Аграрного страхового пулу фонд покриття катастрофічних ризиків за рахунок відрахування в нього не більше 5% зібраних платежів. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, але недостатності коштів фонду для покриття збитків уряд зможе надати кредит для здійснення всіх виплат. На думку Романа Шинкаренка, страхувати аграріїв за новими правилами компанії зможуть не раніше осені, адже "члени пулу повинні отримати ліцензію".
 
За словами голови наглядової ради СК УПСК Олександра Михайлова, повернення субсидування дозволить ринку агрострахування відновитися. Нагадаємо, відшкодування 50% сплачених премій фермерам в 2008 році дозволило страховим компаніям зібрати понад 155 млн грн. Але після скасування субсидування обсяг премій впав в три рази. На думку начальника управління сільськогосподарських ризиків СГ ТАС Юрія Золотар, недоліком документа є відсутність вказівки розміру компенсації. "Ні страховик, ні страхувальник не знають, яким буде відсоток відшкодування. У бюджеті може просто не бути грошей на субсидування, і вийде, що закон є, але він не працює", - додав експерт.
 
Микола Максимчук
 
 
 
 
 
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини