Пацієнти вмирають в 33 рази частіше через неправильні дії лікаря, ніж в авіакатастрофах Пацієнти вмирають в 33 рази частіше через неправильні дії лікаря, ніж в авіакатастрофах    (16.02.2012)

 Лікарі небезпечніше літаків?

Такі дані опублікувала Всесвітня організації охорони здоров'я
Від неправильних дій лікаря вмирають в 33 рази частіше, ніж в авіакатастрофах - таку статистику нещодавно повідомила ВООЗ. Навіть у країнах з розвиненою медициною приблизно один з 10 пацієнтів страждає від лікарських помилок. Наприклад, в США в 2010 році від неправильних дій медиків постраждали 180 000 чоловік, у Німеччині - 100 тис., в Англії - 70 тис., в Канаді - 24 000.
 
На жаль, у нашій країні немає подібних даних. Хоча народними чутками про трагедії в стінах лікувальних установ повниться українська земля: серветку після операції забули, знеболювання зробили без проби і стався анафілактичний шок, провели операцію з видалення апендікса, а насправді лопнула кіста на яєчнику і так далі.
 
- Не можна сказати, що така інформація в нашій країні засекречена. Її просто не існує, - прокоментував ситуацію колишній міністр охорони здоров'я Микола Поліщук. - Часто пацієнтам навіть посмертний розтин не проводять, не кажучи вже про встановлення того, що було насправді.
 
Президент Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк вважає:
- Враховуючи, що медична допомога така небезпечна, необхідно хоча б 1% від бюджету спрямовувати на страхування подібних випадків в медичній практиці.
А поки в нашій країні все чекають пришестя страхової медицини. Втім, за медичною страховкою можна буде повернути плату за лікування. Але вона не допоможе отримати компенсацію, якщо вас покалічать. Для цього лікар повинен застрахувати свою відповідальність перед хворим.
 
ДО РЕЧІ
 
У США лікарі створюють союзи і відраховують туди регулярно гроші. А потім з цих коштів покриваються багатомільйонні позови постраждалих пацієнтів.
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини