Перестрахувальникам-нерезидентам полегшать доступ на український ринок    (16.02.2012)

Держфінпослуг оприлюднила проект Закону "Про внесення змін до статті 2 Закону України" Про страхування ".

Основне завдання якого - спростити доступ перестраховиків-нерезидентів на вітчизняний ринок страхових послуг. Також пропонується механізм, який не допускає можливості відмивання коштів за участю іноземних страховиків.

Суть нововведень полягає в наступному. Для здійснення страхової діяльності в Україні компанії-нерезиденту більше не потрібно підтверджувати членство країни, в якій він зареєстрований, в СОТ. Однак тим фірмам, які зареєстровані в офшорних зонах, доступ на український ринок буде закритий. Таким чином, перекривається доступ до схем відмивання грошей та вивезення капіталу за кордон. Є й позитивний момент для страховиків-нерезидентів: Уповноваженому органу по здійсненню нагляду за страховими компаніями країни, в якій страховик-нерезидент зареєстрований, більше не обов'язково безпосередньо укладати Меморандум з Уповноваженим органом виконавчої влади у справах нагляду за страховою діяльністю (Держфінпослуг). Замість цього можна приєднатися до Багатосторонньої меморандуму про взаєморозуміння, співпрацю та обмін інформацією Міжнародної асоціації органів страхового нагляду.

На сьогоднішній день українському страховому ринку, що називається, "не вистачає кисню" у зв'язку зі значною його недокапіталізації (відсутністю достатнього обсягу коштів). В цьому випадку перестрахування в іноземних компаній-страховиків - найоптимальніший вихід. Це необхідно як для забезпечення фінансової стійкості й нормалізації діяльності вітчизняного страховика, так і для розширення його діяльності. В даний час страховики-нерезиденти мають право здійснювати свою діяльність в Україну тільки при дотриманні умов, передбачених ст. 2 Закону "Про страхування" і постановою Кабміну № 124 "Про затвердження Порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента"

За матеріалами: forINSURER.com
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини