ДАІ почне розшукувати машини з простроченими кредитами    (17.02.2012)

Державтоінспекцію зобов'язали розшукувати для банків закладені за простроченими кредитами автомобілі. Про це йдеться в офіційному повідомленні Кабінету Міністрів, який минулого тижня вніс зміни в порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, постанову уряду прийнято на виконання ст.


Так що якщо фінансисти захочуть за допомогою міліції знайти авто по простроченому кредиту, їм достатньо буде подати позов про стягнення застави по проблемному позиці та клопотання щодо арешту авто, і отримати відповідну постанову суду. Після цього держвиконавець сам зв'яжеться з ДАІ, і міліція буде розшукувати кредитну машину так само, як і автомобілі, що знаходяться в угоні (розшукувати і ставити на штафплощадкі).

Міліціонери могли розшукувати і заарештовувати кредитні автомобілі та до постанови Кабміну, проте не зобов'язані були це робити, відповідно до чинної нормативної бази. І тому вкрай рідко допомагали банкірам ловити за руку переховуються боржників. «Ми неодноразово пропонували департаменту Державтоінспекції МВС внести в єдину базу даних« Угон »дані про автомобілі, розшукуваних Державною виконавчою службою. Але нам відповідали, що такі машини в цю базу не заносяться, а інформація про них просто доводиться до відома працівників автоінспекції. Залишалося лише здогадуватися, як саме її отримували рядові співробітники ДАІ. Однак у практиці нашого банку були випадки, коли боржник півдня сидів у своєму автомобілі, блокований банком і держвиконавцем, а три міліцейських екіпажу, по черзі викликані по «02», відмовлялися заарештовувати машину і взагалі втручатися в те, що відбувається », - розповів директор департаменту правового забезпечення АТ «Ерсте Банк» Олександр Ярецький.

Якщо вірити банкірам, то до сих пір вітчизняних позичальників, що знаходяться в бігах разом з кредитними авто, найчастіше розшукували дві служби: Державна виконавча (чинна на виконання судового рішення) і служба безпеки самої фінансової установи. «Наприклад, наш банк за минулий рік розшукав близько півтора десятків машин, і практично всі або своїми зусиллями, або за допомогою госіполнітелей та арбітражних керуючих», - повідомив директор департаменту по роботі з проблемними активами фізичних осіб VAB Банку Дмитро Жаданов. До речі, українські водії досить часто пускаються в перегони після того, як розуміють, що більше не в змозі гасити свої автокредити. І розшукати вдається далеко не всіх: в більшості випадків їх місяцями не можуть знайти за місцем їх проживання. «В середньому вітчизняним банкам вдається розшукати лише 70% заставних автомобілів, власники яких перестали обслуговувати позики», - зазначив у начальник управління по роботі з проблемною заборгованістю «Банку Національний кредит» Андрій Вдовиченко. «З 200 автомобілів, що знаходилися в розшуку нашого банку в 2011 р., нам вдалося знайти та вилучити у позичальників 66», - доповнив його Олександр Ярецький.

За словами фінансистів, минулого року найчастіше виникали проблеми з розшуком водіїв, які оформили автокредити в Одеській, Дніпропетровській, Харківській і Донецькій областях. При цьому середній розмір заборгованості по ним складав від 50 тис. грн. до 70 тис. грн.

Після того як разом з виконавцями і банкірам кредитні машини почнуть розшукувати працівники ДАІ, результативність пошуків, навіть за найскромнішими прогнозами, виросте на 20-25% (хоча фінансисти побоюються, що викрадені позичальниками машини частіше будуть розбирати і продавати по частинах). Але й після цього фінансисти не перестануть перестраховуватися і при оформленні нових автокредитів оформляти не тільки стандартний заставу - машину, але і додаткове забезпечення - фінансове поручительство третіх осіб. «Це непогана підстраховка для банку. Адже поручителі згодом можуть куди швидше, ніж банк, знайти позичальника і зрозуміліше пояснити йому, що потрібно гасити прострочений кредит або передавати фінустанові заставу », - зазначив Дмитро Жаданов.

Ще частіше фінансисти збираються перевіряти стан самих застав: якщо в 2010-2011 рр.. водієві достатньо було лише раз на рік демонструвати банку свою машину, то в 2012 р. доведеться робити по два-три рази на рік (чим частіше банк інспектує заставу, тим менше тривожиться за його збереження). Чіткі терміни оглядів штрафні санкції за їх невиконання тепер вносяться в договір. Деякі банки планують йти ще далі: страхувати закладені по кредитах автомобілі від угону самими позичальниками (щоб у разі зникнення клієнтів погасити збитки за рахунок страхової компанії). Правда, таких поки одиниці.


Пол матеріалами: Деловая Столица
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини