Навесні КАСКО дорожчати не буде    (02.03.2012)

За останні півроку страхові компанії трохи підвищили вартість полісів КАСКО: на величину до 0,26 процентного пункту. При цьому мінімальні тарифи по деяким маркам авто виросли на 1% від вартості. Однак експерти обіцяють, що навесні-2012 ціни на КАСКО будуть стабільні. Почнемо огляд з основних новин ринку страхування останніх двох місяців.


Згідно зі статистикою, оприлюдненою Лігою страхових організацій, компанії, що спеціалізуються на страхуванні життя, в 2011 році стали популярнішими серед українців: за весь рік вони зібрали на 30% страхових платежів більше, ніж у 2010 році, або близько 1,3 млрд. гривень. При цьому частка СК з іноземним капіталом в обсязі страхових платежів збільшилася до 88%.

Крім цього, Верховна Рада направила на доопрацювання проект нового закону про страхування, схвалений раніше парламентським комітетом з питань фінансів. Проект закону № 9614, що пропонує викласти закон "Про страхування" у новій редакції, передбачає, зокрема, перехід всіх СК на єдину організаційно-правову форму - акціонерні товариства, з метою зробити їх більш інформаційно відкритими. Крім цього, законопроектом запропоновано створення інституту професійних перестраховиків і виділення перестрахування в окремий вид страхування, для здійснення якого буде потрібно спеціальна ліцензія.

Нарешті, ще однією важливою новиною ринку стало те, що згідно з розпорядженням Держфінпослуг, максимальний розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих при оформленні ДТП без представників ДАІ до 31 грудня 2012 року буде становити 10 000 гривень, а з 1 січня 2013 року - 25 тисяч гривень. При цьому правила оформлення ДТП без участі ДАІ залишаться незмінними: головною умовою такої можливості є відсутність травмованих людей, наявність ОСЦПВ у водіїв, повну згоду останніх щодо всіх обставин скоєння пригоди.

Що стосується безпосередньо ринку КАСКО, то основними новинами тут виявилися наступні. Згідно з інформацією, оприлюдненою ЗМІ, в 2012 році страховики очікують зниження попиту на поліси КАСКО, при цьому експерти відзначили, що скорочення може скласти чверть обсягу продажів. Втім, не всі страховики поділяють таку думку. «Просідання ринку в 25% - досить песимістичний прогноз. Якщо зниження відбудеться, то на 10-15%, - вважає Юлія Білик, фахівець відділу продажів управління по роботі з клієнтами СК «АСКО-Медсервіс». - Що стосується нашої страхової компанії, обсяг страхових платежів по КАСКО зменшився приблизно на 8%. Це пояснюється перш за все «старінням» автопарку (страхування авто з урахуванням зносу коштує менше, ніж без зносу; страхування без зносу здійснюється для автомобілів до 5 років). Як показує практика - ті клієнти, які страхували авто останні 2 роки, продовжують договори страхування. Адже в нестабільний час краще купити страховку, нехай і не з максимальним покриттям, ніж відмовитися від неї повністю. Тим більше ситуація з демпінгом з автоцивілки і анулюванням ліцензій на обов'язкове страхування цивільної відповідальності ряду великих страхових компаній у 2011 році негативно вплине на виплати потерпілим. А самий ймовірний ризик пошкодження авто - ДТП ».

Ще однією новиною, що сколихнула ринок, стало те, що деякі банки підвищили комісії для акредитованих страхових компаній по продаваним позичальникам полісами КАСКО. Втім, за словами страховиків, у зв'язку з діями Антимонопольного комітету, який заборонив банкам нав'язувати свою страхову компанію позичальникам, це відіб'ється на останніх набагато менше, ніж могло б. «Після того як навесні 2011 року Антимонопольний комітет заборонив банкам нав'язувати свою страхову компанію, багато великих банків розмістили на своїх сайтах перелік необхідної інформації, яку повинен надати позичальник при бажанні страхуватися у своїй компанії, а також загальні вимоги до договорів страхування, - зазначає Юлія Білик . - Тому добросовісні позичальники мають право узгодити для себе індивідуальну програму страхування без загальної акредитації СК у банку ». Втім, за вибір страхової компанії по своїй волі, позичальникові за новою схемою доведеться «заплатити» процентною ставкою по кредиту. «До цих пір залишилися популярні схеми« автосалон-страхова компанія - банк », де вже в автосалоні клієнтові пропонують повний сервіс з прив'язкою кредиту в конкретному банку і обов'язковою умовою страхування авто в конкретної страхової компанії. При цьому якщо раніше за перехід у іншу страхову компанію погрожували підняттям відсоткової ставки по кредиту, то зараз умови кредитних договорів переписали: якщо страхуешь в СК банку, отримуєш знижену акційну процентну ставку за кредитом », - пояснює Юлія Білик.

Що стосується тарифів на КАСКО, то вони в останні півроку змінювалися незначно. Так, з вересня-2011 середня вартість КАСКО в 16-ти страхових компаніях, досліджених «Простобанк Консалтинг», змінилася всього на 0,1-0,26 процентного пункту і склала 5,63-6,10% від вартості авто, в залежності від його марки. При цьому загальна тенденція демонструє підвищення вартості полісів КАСКО в досліджених СК: з вересня-2011 середня вартість страховки незалежно від марки авто виросла на 0,13 п.п. і склала 5,82% від суми.

Варто зазначити, що за той же період мінімальні тарифи в досліджених СК змінилися набагато істотніше, не демонструючи при цьому єдиної тенденції. Так, мінімальна вартість страховки Daewoo Lanos, Mitsubishi Pajero Wagon і Chevrolet Aveo зменшилася на 0,5-0,8% від вартості авто, а мінімальна вартість полісів КАСКО для Skoda Superb, Honda Accord, Toyota Camry, Ford Focus і Volkswagen Passat збільшилася на 0,3-1% від вартості авто.

Експерти вважають, що навесні-2012 не варто очікувати продовження тенденції подорожчання полісів. «Передумов для кардинальної зміни тарифів по КАСКО в даний час не спостерігається, - відзначає Тетяна Новицька, заступник Голови Правління СГ« ТАС ». - Традиційно в цей період страхові компанії аналізують свої страхові портфелі за підсумками чергового року (в тому числі КАСКО), аналізують їх збитковість і коректують тарифні політики виходячи з поставлених цілей на плановий рік. У нашій компанії коливання тарифів для легкових автомобілів по КАСКО можливі для окремих марок авто, але вони не будуть значними, це може відбитися в десятих частках відсотка ».

«У 2011 році збитковість по страхуванню КАСКО не виросла, курс долара« не стрибав »як в 2008-2009 рр.., Тому передумов до подорожчання полісів КАСКО немає», - додає Юлія Білик, фахівець відділу продажів управління по роботі з клієнтами СК «АСКО -Медсервіс ».

Тетяна Новицька, заступник Голови Правління Страхової Групи «ТАС»:

Продажі нових автомобілів в 2011 році значно збільшилися порівняно з 2010 роком, і є всі передумови для продовження даної тенденції і в 2012 році. Тенденція зростання ринку нових авто обов'язково впливає і на зростання інтересу клієнтів до КАСКО. Крім того, клієнти, які не перший рік купують поліси КАСКО і звикли до якісної послуги, також зазвичай мають намір надалі продовжувати свої поліси.Также ми спостерігаємо на ринку стабільний інтерес банків до кредитування нових авто, кількість банків, що пропонують цю послугу, збільшується, незважаючи на відсутність пропозицій банківських послуг в інших секторах, так що страхування заставних авто також має тенденцію до розвитку. Статистика нашої компанії в січні-лютому 2012 року демонструє стабільність клієнтського попиту на КАСКО, характерну для початку року.

За матеріалами: Простобанк Консалтинг
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини