Чи приведе "чистка" в лавах страховиків до стабільності ринку?    (07.03.2012)

Цікава статистика: з початку року Держфінпослуг не тільки призупинила або відкликала ліцензііу 21 страхової компанії, але і встигла виключити з реєстру фінустанов більш ніж 25 страховиків. І це не межа, тому що до кінця року поточного залишилося ще 5 місяців, а прогнози такі, що ринку можуть покинути ще мало не півсотні страховиків.

Що це, «очищення» або вимушений відхід страхових компаній через нездатність протистояти кризовим явищам? Напевно, і те, і інше. Все ж позначаються результати необдуманої політики інвестування та резервування страховиків, через яку більшість компаній, яких попросили «віддалиться», мають великі борги перед своїми клієнтами, а також реалізуються грізні наміри Держфінпослуг «прибирати неугодних».

Звичайно, багато хто з страховиків, яких комісія виключила з держреєстру, працювали на конкретний «кишеню» і про будь-які виплати у них мова взагалі не йшла, але є серед компаній і ті, які страхували саме фізосіб. Причому, деякі з них все ще висять під страхом ліквідації, наприклад, «Авіоніка» або «Страхові традиції».

Десятки компаній покинуть ринок

При цьому сценарій відходу з ринку ще багатьох десятків компаній цілком реалістичний. Адже можливості наростити свої резерви у страховиків зараз просто немає на увазі повного колапсу суміжних ринків, які забезпечували стабільне надходження страхових премій до кризи. Особливо не позаздриш тим, хто активно вкладав резерви в сумнівні інструменти фондового ринку та погорів на це.

Так, Держфінпослуг має намір вже в найближчому майбутньому ввести нові вимоги до резервування і якості самих резервів, а також планує в подальшому перевести страховиків на міжнародні стандартні фінансової звітності (МСФЗ) і навіть ініціювати перехід страхового ринку на стандартну систему оподаткування.

Тільки ось що зараз контролювати-то? Резервів немає, джерел для їх поповнення - теж, тому для того, щоб здійснювати безпосередньо контроль, необхідно забезпечити саме постійний приплив резервів в компанії. А це вже питання до самих страховиків, до їх «здоровому глузду», якщо можна так висловитися. А в майбутньому, після наведення порядку, Держфінпослуг повинна виступати саме з політикою пруденційного нагляду, підказувати страховим компаніям вірний напрям, але і в той же час поєднувати свої дії з жорстким контролем тих життєво важливих показників, які впливають на стабільність страхових компаній і збереження грошей, довірених їм клієнтами.

Безрадісна ситуація

Поки ж, на жаль, але ні того, ні іншого в Україну немає. Серед страховиків - повний розбрід і хитання, власники продовжують «висмоктувати» гроші з вмираючих компаній, переводячи їх в створювані структури, щоб після кризи в черговий раз вдаритися в демпінг і заробити на тих, хто ласий до «халяву». У комісії - суцільні невдачі зі спробами «проштовхнути» те фонд гарантування страхових виплат, то заборона на реєстрацію нових компаній на час кризи.

Тому не дивно, якщо протягом року-півтора після масового «викреслювання» страховиків владною рукою комісії, ринок все одно повернеться до свого попереднього стану, коли на ньому реально працюватимуть лише 100 компаній, а решта кілька сотень - лише створювати видимість активних дій.


За матеріалами: Павло Харламов - Про страхування в деталях
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини