Страховиків приводять у норму    (07.03.2012)

Держфінпослуг розробила черговий варіант вимог до структури активів страхових компаній, значно розширивши його новими інструментами. Учасники ринку вважають, що введення документа в дію дозволить виключити неплатоспроможні компанії, але радять почекати зі зміною правил гри до кінця кризи.


Держфінпослуг оприлюднила проект положення "Про обов'язкові критерії та нормативи, диверсифікації і якості активів, якими представлені страхові резерви", що стосуються ризикових страхових компаній. У новому проекті пропонується зберегти норми, запропоновані в попередньому варіанті. Крім цього, комісія пропонує розширити список інструментів диверсифікації. Зокрема, дозволити розміщувати до 10% резервів в акціях і облігаціях іноземних емітентів, до 10% в іпотечних сертифікатах та облігаціях, до 80% в держоблігаціях, до 10% у муніципальних облігаціях, до 15% в цінних металах. Крім того, пропонується дозволити СК інвестувати до 30% активів в іпотечне кредитування шляхом купівлі цінних паперів, таких, наприклад, як облігації Державної іпотечної установи. Суверенний і кредитний рейтинги емітента цінних паперів для розміщення резервів як в національній, так і в іноземній валюті не повинні бути нижче рівня "A3" за шкалою Moody `s і" A "за шкалою Fitch і S & P.

Це не перший проект документа, яким повинні встановлюватися вимоги до структури активів страхових компаній (СК). Подібні норми містилися в затвердженому розпорядженні Держфінпослуг № 3104 від 17 грудня 2004 року. Однак воно було скасовано Київським апеляційним господарським судом за позовом "Київського страхового товариства", після чого компанії стали розміщувати страхові резерви на свій розсуд. У грудні 2008 року комісія розробила проект рішення щодо диверсифікації, проте він так і не був затверджений.

Глава Держфінпослуг Віктор Суслов розповів, що підготовка проекту документа йшла після консультацій з учасниками ринку. Через зростання курсу іноземної валюти страховики давно чекали можливості тримати резерви в активах, номінованих в іноземній валюті, говорить голова правління СК "Укоопгарант" Віктор Луцюк. "Курс виріс в два рази Якщо у когось був запас міцності в статутному фонді в розмірі 6 млн грн (мінімальний статутний фонд 1 млн євро.), То зараз потрібно тримати 11 млн грн.", - Каже він. За словами голови правління СК ТАС Дмитра Грицути, низька ліквідність інструментів для резервування в поєднанні з падінням їхньої вартості привела до того, що сьогодні більшість компаній тримають левову частку своїх активів на депозитах.

Введення вимог приведе до того, що фінансово нестійкі компанії підуть із ринку, оскільки не зможуть виконувати умови диверсифікованості, вважає фінансовий директор СК "Брокбізнесстрахування" Вікторія Арбузіна. Втім, голова правління СК "Планета Страхування" Володимир Скоморохов радить не вводити нормативи до резервів під час кризи. За його словами, на даний момент всі компанії, що знаходяться в лістингу, збиткові і тому не зможуть відповідати вимогам закону. ». Ви вкладати і в нелістингові і отримувати прибуток А комісія нехай контролює і дивиться Це мої активи, і я відповідаю перед людьми за схоронність коштів ».

За матеріалами: Коммерсант України
←До списку новин


Новини

 • Страхування Авто за програмою КАСКО " Автопреміум "
  АСК ІНГО Україна створила інноваційний продукт автомобільного страхування КАСКО «АВТО Преміум», який надає повний захист Вашого автомобіля, ексклюзивний сервіс і швидке врегулювання страхових подій.
  16.02.2015
 • Медична страховка як соц пакет
  На сьогоднішній день медичне страхування персоналу стає все більш популярним, особливо серед роботодавців, які усвідомлюють важливість здоров'я співробітників для успішної роботи компанії. Купівля поліса Добровільного медичного страхування (ДМС) для спів
  13.05.2014
 • Страховка медична для дитини в киеві
  Ринок дитячого страхування в Україні поступово розвивається. Дитяча медицина є досить дорогою на сьогоднішній день, а витрат по догляду за малюками і без цього достатньо. Тому батьки, укладаючи договір медичного страхування дитини, не тільки заручаються я
  07.05.2014
Всі новини