Держфінпослуг України розробив нові вимоги до структури активів страхових компаній. Введення такого документу дозволить виключити неплатоспроможних страховиків.
Нещодавно Держфінпослуг Україна оприлюднив проект "Про обов'язкові критерії і нормативи, диверсифікованості та якості активів, якими представлені страхові резерви". Проект передбачає збереження норм, запропонованих у попередньому варіанті. Нововведенням став лише список інструментів диверсифікації, який комісія запропонувала збільшити.
Згідно з новим проектом, активи страхових компаній можна буде розміщувати в облігаціях та акціях іноземних емітентів (не більше 10% резервів), в іпотечні облігації та сертифікати (не більше 10%), в держоблігаціях (не більше 80%), в муніципальних облігаціях (не більше 10%), і в цінних металах (не більше 15%). Також пропонується дозволити інвестувати активи страхових компаній (не більше 30%) в іпотечне кредитування за рахунок покупки цінних паперів. Кредитний і суверенний рейтинги емітента для розміщення резервів у національній або іноземній валюті мають відповідати або бути вище рівня "A" по Fitch S & P і "A3" по Moody `s.
Держфінпослуг Україні вже не вперше намагається зробити проект, який повинен встановлювати структуру активів страховиків. Так, розпорядження Держфінпослуг від17.12.2004 № 3104 вже містив подібні норми. Але Київський апеляційний господарський суд його відмінив. Після цього свої страхові резерви компанії розміщували на свій розсуд. Новини Держфінпослуг у грудні 2008 також повідомляли про розробку проекту по диверсифікації. Але проект в результаті затверджений не був.
Новий проект Держфінпослуг допоможе розвитку страхування,адже страхові компанії давно чекають можливості розміщувати резерви в іноземній валюті через постійне її зростання.