Новини

Правила етикету на дорозі

Дорожній етикет - негласний закон ввічливості серед водіїв. Про нього Вам розповість досвідчений водій або сама ситуація в дорозі.

У великих містах, таких як Київ, тисячам автомобілістів день у день доводиться добиратися до роботи за допомогою тривалої «тягучки». Спізнюючись, багато хто перебуває на межі своєї терпимості, і часто псують настрій собі і оточуючим. Але ті, хто дотримуються етикету, добираються до пункту призначення без зайвого нервування.

Кодекс ввічливого водія:

Правило № 1: «Пропусти»

Нагальне питання київських доріг не тільки припаркуватися, але і виїхати потім. Але ж потрібно врахувати, що в Києві 1 млн. автомобілів, з них 800 000 - автомобілі, зареєстровані в Києві і понад 250 000 - транзитні автомобілі, у тому числі понад 40 000 - вантажні.

Якщо Ви бачите, що виїжджає автомобіль, пропустіть. Згадайте себе на його місці ..

Намагайтеся дотримуватися цього правила і в пробці, є звичайно нахаби, які нахрапом затискають при цьому ще й лаючись, але в більшості випадків, абсолютно нормальні люди.

Правило № 2: «Бачив ДАІ»

Побачили інспекторів ДАІ, проїжджаючи далі поморгайте зустрічними фарами іншим автолюбителям. Таким чином, Ви попереджаєте водія про «небезпеку».

На знак подяки, ввічливий водій обов'язково підніме руку на знак своєї вдячності.

Правило № 3: «Не зловживай дальнім світлом фар»

Завжди пам'ятайте, що дальнє світло фар засліплює зустрічних водіїв. Щорічно з цієї причини відбуваються ДТП, особливо з новачками на дорозі. Також врахуйте, дальнє світло відбивається в дзеркалах заднього виду автомобілів, які їдуть попереду Вас. Як правило, дане правило особливо швидко освоюється, коли Ви самі потрапляєте в таку «яскраву» ситуацію.

Правило № 4: «двох Д» - «Дорогу дурневі!»

Якщо Ви помічаєте на дорозі злегка неадекватного водія, який перебудовується кожен раз в різний ряд, обганяє і по суті не знаходить собі місця на дорозі - не замислюючись пропустіть його! Дане правило не тільки позбавить Вас від зайвого клопоту, але може застерегти і від ДТП.

Погодьтеся, бачачи подібне на дорозі, стає не по собі від усвідомлення, що ситуація повністю неконтрольована.

Правило № 5: «Спасибі»

Якщо Вам в дорозі попався ввічливий водій, обов'язково віддячите його за проявлений дорожній етикет. Зробити це можна підморгнувши аварійкою або фарами, або кивнувши головою. Посміхнутися обидва водії ..

Культура спілкування серед водіїв, важлива не менше повсякденної культури спілкування в офісі.

Правило № 6: «Поступися дороги»

За великим рахунком, фари - це Ваш датчик спілкування з іншими водіями, не такий звичайно як азбука Морзе, але, тим не менш, Вас зрозуміють.

Якщо водій повільно їде, плюс не в своєму ряду - помаргайте фарами, автомобіль Вас пропустить. 90-роки настільки добре популяризували це правило, що його й досі дотримуюся практично беззаперечно.

Залишайтеся і в дорозі джентльменом ...