Отже, почнемо з найпопулярніших і затребуваних віз для Шенгена.
Щоб не бояться навіть самого словосполучення «відмова у візі», Вам необхідно розбиратися в градації позначень відмов. Якщо Ви отримали відмову, в закордонному паспорті у Вас буде красуватися синій штамп з такими позначеннями:
• 1, 2, 3, 4 (1 - відмова у візі, 2 - співбесіда, 3 - донесення документів, 4 - безстрокова відмова в шенгенській візі)
• A, B, C, D
Розберемося більш детально.
У Вас С1 - відмова в одноразовій туристичній візі. Як правило, причини відмови в таких випадках - незначні, але Ви викликали підозри у співробітників Посольства.
У Вас С2 - означає, що потрібно з'явитися на співбесіду для уточнення анкетних даних. Вам потрібно буде грамотно і правдиво відповідати на всі поставлені запитання.
У Вас С3 - швидше за все, в Посольство необхідно пред'явити якісь додаткові документи.
Також, слід завжди пам'ятати, що за новими правилами Візового кодексу з 2011 року Посольство зобов'язане пояснювати причини відмови у візах, а у туристів з'явилося право на оскарження консульських рішень. Тому, якщо Вам не надали лист із поясненням причин у відмові, сміливо вимагайте відповіді і дізнавайтеся в чому причина, що потрібно донести.
У Вас В (В1, В2, В3) - Вам відмовили в транзитній візі.
У Вас А1, А2, А3 - Ви не надали необхідні документи або не прийшли на співбесіду, яке Вам призначало Посольство.
У Вас 4 (А4, В4, С4, D4) - означає безстрокову відмову на в'їзд в Шенгенську зону. Такого штампу бажано уникати, він вважається досить рідкісним і видається у випадках серйозних порушень на території Шенгенської угоди.
Які причини відмови можуть бути ще?
• неоплачені дорожні штрафи
Вам необхідно все оплатити відразу на місці, проте якщо цього не зробили, зв'яжіться з дорожнім департаментом країни і попросіть надіслати реквізити, щоб погасити штраф. Нічого складного в цьому немає, повірте.
• запідозрили в еміграції
Зберіть заново всі необхідні документи, вкажіть якомога більше причин того, що Ви повернетеся в Україну. Як правило, такими документами є: документи про володіння нерухомістю, свідоцтво про шлюб, копія техпаспорта на особистий автомобіль і т.д.
Оскаржуємо відмову!
• Німеччина
Заявник подає прохання в консульство про перегляд рішення про відмову. Якщо знову отримали відмову, то апеляція подається протягом місяця з дня відмови до адміністративного суду, який знаходиться в Берліні.
• Італія
З дня отримання відмови є два місяці, щоб подати апеляцію в Адміністративний суд Лаціо.
• Франція
Апеляція подається протягом 2 місяців у спеціальну комісію.
Подорожуйте і не ставте собі меж надуманими і часто помилковими страхами, все реально втілити в життя. Сьогодні у Францію, а на наступний уікенд в Грецію ..... легко ...