Незважаючи на те, що в поточному році почала діяти спрощена схема перереєстрації автомобілів, зняття «залізного коня» з обліку, як і його реєстрація, продовжують лишатися процедурами не для людей зі слабкими нервами. Це зовсім не так просто, як купити поліс ОСАГО чи оформити страховку КАСКО. В першу чергу, процедура довготривала. По-друге, механізм зняття транспортного засобу з обліку не зовсім прозорий, в ньому є необов’язкові платежі, котрі сплачують недосвідчені автовласники.
Отже, стандартна схема розрахунків платежів при знятті ТЗ з обліку:
•Тимчасовий номерний знак (з ним можна їздити не більше двох місяців) – 27,85 гривень
•Послуги ДАІ по реєстрації – 190,15 гривень (для іномарок), 152,63 гривень (для вітчизняних авто)
•Акт експерта з печаткою (про огляд ТЗ) – 54,36 гривень
•Банківська комісія – 27 гривень.
В підсумку загальна сума складає 299,36 гривень для іномарок і 261,84 гривень для вітчизняних авто.
Всі, хто не бажає витрачати час на черги в МРЕВ, цілком можуть скористатися послугами посередників. Знайти їх дуже просто, зокрема – по оголошенням в інтернеті. Вартість подібних послуг – 500-600 гривень, тобто, дорожче, ніж саме зняття автомобіля з обліку приблизно вдвічі. Але «час – гроші». В кого це не так, той може і в черзі постояти.
На знятті машини з обліку, виявляється можна і зекономити. За новими правилами Кабміну експертизу автомобіля замовляти не обов’язково. Крім того, за ним можна лишити старий номер, якщо новий власник живе в тій же області, що й продавець.